Netflix sonunda Neil Gaiman hayranlarının hayallerini gerçekleştirmek üzere. Daha doğrusu Hayalleri gerçek oluyor. Platfrom, yazarın ufuk açıcı DC çizgi romanı The Sandman‘i bir dizi olarak geliştiriyor. Bu dizi uyarlamasından ne bekleyebiliriz? Şimdiye kadar The Sandman hakkında bildiğimiz her şey burada.

DC Comics’in 1988’de okuyucularını The Sandman ile tanıştırmak için kullandığı slogan, “Size bir avuç toz içinde terörü göstereceğim” idi . Daha sonra seri, çizgi roman pazarındaki okuyucularla büyük bir başarı elde etti.

The Sandman’in 1. sayısı 1989’da çıktı ve ana hikayesi 1996’ya kadar 75 sayı sürdü. Sandman, Sonsuz yaşama sahip olarak bilinen yedi kardeşten biriydi. Her biri farklı bir varoluş alanına hükmeder ve güçlü olmalarına rağmen, tamamen yenilmez değillerdi.

İlk olarak 1991’de Sandman’i bir filme uyarlaması istendi ancak başarılı olunmadı. Tarihler 2020’yi gösterdi ve dizi 30 yıl sonra nihayet Netflix’te başlayacak.

Gaiman’a göre , Netflix’in garip bir şekilde dizinin “on bölüm (artı bir)” olacağını söylediği dizinin ilk sezonu, çizgi romanın ilk cildi olan Prelüdler ve Geceler’i kapsayacak. Gaiman, hayranlarına gösterinin hem ruh hem de hikaye açısından çizgi romanın sadık bir uyarlaması olduğuna söz verdi. Ancak bazı değişiklikler içerecek. Birincisi, dizi, çizgi romanların geçtiği zamandan 30 yıl sonra yani günümüzde geçecek.

Ortada anlatılacak harika bir hikaye ve olası yapımın sahip olduğu muazzam bir potansiyel bulunuyor. Bu nedenle firmalarda kesenin ağzını sonuna kadar açmış görünüyor. Henüz kesin bir miktar belirtilmemiş durumda. Ancak Hollywood Reporter‘ın haberine göre Sandman, DC‘nin bugüne kadar çektiği en pahalı dizi olacakmış.

Dizinin çekimleri 2020 yılının Ekim ayında başladı. Üzücü bi haber COVID, dizide “duraklat düğmesine” bastı. Ancak Gaiman, bazı bölümlerin zaten tamamlanmış olduğunu söylüyor. Netflix henüz bir açıklamada bulunmamış olsa da, dizinin 2021’de başlayabileceğini düşünmek için yeterli sebepler var.