Aksiyon-komedi filmi Red Notice, sadece iki hafta içinde Netflix tarihinde 1 numaralı film oldu. Red Notice ekipleri birinci sınıf süperstarlardan oluşuyor. Ryan Reynolds, The Rock ve Gal Gadot, hırsız polis uygulamasıyla oluşan dünyayı dolaşan eğlenceli bir film.

Red Notice, sinemalarda bir haftalık sınırlı gösterimin ardından 12 Kasım’da akış platformunda çıkış yaptı ve bu da filmi Oscar adaylığına eklenmesini sağlayan stratejik bir hamleydi, ancak bu ihtimal pek olası değil. Sinema katılımı inanılmaz derecede zayıftı. Eternals’ın rekabetiyle karşı karşıya kalan film, Netflix’in açıklamayı reddettiği ancak 1 milyon doların altında olduğu tahmin edilen bir gişe hasılatı elde etti. Bununla birlikte film platformda yayına girdiğinde aynı engellerin hiçbirine çarpmadı ve ilk gününde Netflix listelerinde anında 1 numaraya yükseldi.

Yeni yayınlanan bilgilere göre Red Notice uzun süredir birinci sırada yer alan Bird Box filmi ikinci sıraya iterek en başa yerleşti. Bird Box’un ağızdan ağıza konuşulması sayesinde başarısı uzun süre boyunca devam etti.

Red Notice Netflix’in şimdiye kadar yayınladığı en pahalı film olduğundan, bu haber kesinlikle onlara mümkün olduğunca fazla yatırım getirisi sağladığını kanıtlıyor. Platformda hangi projelerin patlayacağını tahmin etmek inanılmaz derecede zor olabilir, örnek olarak kimsenin tahmin edemeyeceği Bird Box üç yıldır pes etmemişti. Ve tabii ki Rock, Gadot ve Reynolds’un bu kombinasyonu izleyicilerin görmezden gelemeyeceği kadar merak vericiydi.