Geçtiğimiz çarşamba gecesi, Russo Kardeşler’in yönettiği 200 milyon dolarlık bütçesiyle Netflix’in şimdiye kadar yaptığı en pahalı filmi olan iddialı aksiyon gerilim filmi “The Gray Man”in galası yapıldı. Perşembe günü film için inceleme ambargosu kaldırıldı ve beraberinde eleştirmenlerden genellikle yetersiz yanıtlar geldi.

Genel olarak eleştirmenlerin çoğu, “Gray Man”in Netflix’in 007 filmleri gibi gişe rekorları kıran aksiyon-gerilim filmlerinin büyüsünü yakalamaya yönelik abartılı bir girişimi olduğu konusunda hemfikir. Filmde yer alan yıldızlar yeteneklerini gösteriyor, ancak incelemelerin çoğu klişe senaryosunu ve baş döndürücü ilerleme hızını eleştiriyor. Bazı sorunlara rağmen birkaç eleştirmen, filmin eğlenceli bir iz bıraktığını ve güçlü topluluğu sayesinde izlemenin izleyicinin zamanına değer kılacağını düşündüğünü belirtti.

Eleştirmenlerin bazı yorumları:

Variety

Hikaye anlatımı hakkında çok orijinal bir şey yok. Biraz “Shooter” türünden alın, biraz “John Wick”, bir parça Jason Bourne ekleyin, öldürme lisansı formülüne ve temel fikre sahip olursunuz. “The Gray Man”i heyecan verici yapan şey Netflix’in uzun zaman sonra sunduğu orijinal aksiyon özelliğini taşımasından kaynaklanıyor.

IGN

Oyuncu kadrosunun büyük bir kısmı, kurgunun kalıcı bir anı olmadan sahneden sahneye geçiş yapma ihtiyacıyla benzer şekilde zincirlenmiş durumda. De Armas yetenekli bir oyuncudan daha fazlası, ama burada hikayenin uçurumundan ötürü sorgulayıcı bir oyunculukla mücadele ediyor.

USA Today

Marvel sonrası çalışmalarında özellikle süper kahraman yıldızlarına esneme alanı verildi. “The Gray Man” Evans’ın kötü tarafı keşfetmesine oldukça güzel izin verdi. İyi ve erdemli Kaptan Amerika’dan tam 180 derecelik bir dönüş. Eğer aşırı şişirilmiş bir aksiyon filmi için can atıyorsanız, The Gray Man muhtemelen izlenmeye değer bir film olabilir.

Ne zaman Yayınlanacak?

Film, bu haberin yayınladığı sıralarda yani 22 Temmuz Cuma günü Netflix’te yayında olacak. Yayınına çok az bir süre kalmışken yukarıda verilen incelemeleri okuyarak aklınızda az da olsa bir fikir oluşturabilirsiniz. Red Notice benzeri olduğu düşünülen bu film muhtemelen yine küresel anlamda büyük etkiler yaratacak. Yeni detaylar için takipte kalın.