Chosen One serisi, doktorların uzak bir köyde bir tarikatı keşfetmesini izleyen Portekiz programı olan platformdaki aynı adı taşıyan önceki projeden farklı olarak ele alındı ve yeni bir içerik olarak ekranlara taşınacaktı. Bu yeni hikaye reenkarne olmuş İsa Mesih olduğunu keşfeden 12 yaşındaki bir çocuğu takip ediyor. Yapım, Mark Millar ve Peter Gross tarafından yaratılan 2004 çizgi roman dizisi American Jesus’un bir uyarlamasıdır.

Netflix yeni yapımları sıkı bir şekilde gizli tuttuğu için The Chosen One hakkında henüz çok fazla bilgi bulunmuyor. Buna prodüksiyonun İspanyolca bir dizi mi yoksa bir süre Meksika’da çekilen İngilizce bir dizi mi olduğu da dahil. Dizinin seti halk tarafından bilinmeyen bağımsız bir yapım şirketi tarafından yönetiliyordu.

Deadline, dün akşam saatlerinde The Chosen One’ın bazı oyuncularını ve ekibini taşıyan bir minibüsün Baja California Sur yarımadasında ıssız bir yolda giderken kaza yaptığını ve takla attığını açıkladı. Kazada iki oyuncu öldü, altı ekip üyesi yaralandı. Ölen oyuncu kadrosu henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da bazı kaynaklar bunların, Meksikalı aktörler Raymundo Garduño Cruz ve Juan Francisco González Aguilar olduğunu bildiriyor. Şu anda 6 yaralı mürettebat üyesinin kimlikleri veya durumlarına ilişkin ayrıntılar hakkında bilgi yok.

Yaşanan olayın The Chosen One’ın gerçek çekimleri veya dublör çalışmalarıyla ilgisi yok gibi görünüyor. Kaza potansiyel olarak oyuncular ve ekip sete veya setten taşınırken meydana geldi. Netflix’in yaşanan olayları gizli tutma tercihi nedeniyle kazaya kimin karışmış olabileceği nihayetinde belirsiz. Halihazırda yayın devi henüz kaza hakkında yorum yapmadı.

Sette zaman zaman kazalar meydana gelse de, son zamanlarda setlerde daha güçlü güvenlik protokollerinin uygulanması için artan bir çağrı var. Deadpool 2’nin çekimleri sırasında bir dublörün ölümü ve Rust görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in kazayla vurulması dahil olmak üzere birçok yüksek profilli olayın ardından set güvenliği giderek daha fazla önemli bir konu haline geldi. The Chosen One setindeki bu olayın detayları hala araştırılırken, umuyoruz ki gelecekte bu tür olayların önüne geçilmesine yardımcı olacak yapılar ve imkanlar kurulabilir.