Spider-Man: No Way Home için yayınlanan yeni bir TV reklamı, Spider-Man ve Doctor Strange’in filmdeki mücadelesini gösteriyor. Tom Holland, MCU’da üçüncü kez yönetmen Jon Watts ile yeniden bir araya geliyor ve bu kez Benedict Cumberbatch projelerine katılıyor. Aralık 2021’de bir aydan kısa bir süre içinde piyasaya sürülecek olan Marvel Studios ve Sony filmi, daha kısa tanıtım kliplerinin yayınlanmasıyla birlikte pazarlama çabalarını hızlandırıyor.

Yepyeni bir Spider-Man: No Way Home TV reklamı yayınlandı, bu reklamda ikilinin mücadelelerinin birkaç saniye daha fazlasını görüyoruz. Doctor Strange videoda, Peter Parker’ın astral formunu fiziksel bedeninden dışarı itiyor. Her iki karakter de biraz konuşmayı sevdiğinden arada esprilerde uçuşuyor. Doktor Strange benzerlik gösterdiği iddia edilen yani Shang Chi’de gerçekleşen taktiği kullanarak Spider-Man’i kendi ağıyla yakalamasını sağlıyor.

Gönderiyi göremiyorsanız buraya tıklayın.

Bu sahne Doctor Strange’in bu evrende dolaşan başıboş kötüleri öldürmekten başka bir yol olmadığını söylemesinden hemen sonra gerçekleşir. Peter, Doc Ock ile yaptığı önceki konuşmadan etkilenerek, sorunu çözmenin tek yolunun bu olduğunu reddeder ve geri gönderilebileceklerine inanır. Böylece Örümcek Adam, büyücünün kötü adamları kendi dünyalarına geri göndermenin bir yolunu bulana kadar tuttuğu yerin anahtarı olabilecek ‘küpü’ kapar ve Strange Peter’ın ruhunu bedeninden ayırır.

Doctor Strange ve Spider-Man’in Spider-Man: No Way Home olaylarından sonra iyi müttefikler olarak kalacağını varsayarsak, Peter’ın bir şekilde Doctor Strange in the Multiverse of Madness’a dahil olup olmayacağı merak ediliyor. Ne de olsa büyücü, Örümcek Adam’a kişisel meselelerinde yardım etti. Durum böyle değilse, ikilinin gelecekte muhtemelen Avengers 5 aracılığıyla tekrar bir araya gelmesini beklemek daha mantıklı.