İlk bakışta Marvel Sinematik Evrenindeki tüm süper kahramanlarla birlikte yaşamak çok eğlenceli olacak gibi görünüyor ancak durum her seferinde aynı değil. Peki hayranlar gerçekten bunu düşünmek zorunda olsaydı, en çok hangi MCU kahramanıyla yaşamaktan rahatsız olurlardı? Serinin ilk bölümü olan oda arkadaşı olmak isteyeceğiniz 5 Marvel karakteri geçtiğimiz gün yayınlandı, bugün ise olurda denk gelirsek asla olda arkadaşı olmak istemeyeceğimiz 5 Marvel karakterini listeledik, sıraya bir göz atalım:

Kaptan Amerika

Steve Rogers harika bir adam. Vatansever, sevecendir ve her zaman doğru olduğunu düşündüğü şeyi yapacaktır, ancak üzülerek söylüyoruz ki oda arkadaşının onun etrafında nasıl davranacağına dikkat etmesi gerekir. Çok kuralcı birisi.

Beraber yaşarken kesinlikle bir küfür kavanozuna para koymak zorunda kalacaksınız. Aynı zamanda, Avengers: Age of Ultron’da Thor’un Çekici’ni kaldırmak için rekabet ederken ya da alfa erkek olmak için her zaman Tony ile savaşırken olsun fazlasıyla rekabetçi biri. Bu çok fazla, özellikle de ona bu kadar yakın yaşarken.

Groot

Evet çok tatlı bir ağaç, dost canlısı ve sevimli. Muhtemelen beraber yaşarken size sorun çıkarmayacaktır ancak bir zaman sonra kafayı yememek elde değil, çünkü bildiği tek bir kelime var oda “ADIM GROOT” yüksek ihtimalle kendinizi bol kahkahalı bir sohbetin ortasında bulamayacaksınız. Seçim sizin: beraber yaşarken mutlu olurmuydunuz?

Hulk

Hulk’un en güçlü Avenger’lardan biri olduğuna şüphe yok ama bunun bir bedeli var. Bruce Banner ile yaşamanın neredeyse imkansız olduğunu söylemeye gerek yok. MCU boyunca karakterin birçok farklı yinelemesi oldu. Ama onu kontrol edebilmesi, kontrol edememesi ya da akıllı veya akılsız Hulk olsun, hiçbiri ile yaşamak eğlenceli olmazdı.

Banner’ın rastgele Hulk’a dönüşmesi tonlarca nedenden dolayı sorunlu olurdu. Birincisi, oda arkadaşının güvenliğini büyük bir riske atardı. Ama aynı zamanda eve bir ton zarar verir (tıpkı Avengers: Endgame’de Doctor Strange’in merdivenini yok ettiği gibi ). Geri alma şanslarının olmadığı bir kira sözleşmesi imzalıyor olacaklardı.

Ghost Rider

Karşınızda Ghost Rider, MCU’ya dahil değil ancak işin sonunda Marvel cephesi içinde yer alan bir karakter. Oldukça korkunç görüntüsünün yanı sıra asla sinirlendirmek istemeyeceğiniz bir karakter. Nasıl bir koşulda oda arkadaşı olacağınız meçhul ancak olduda bir araya geldiniz, dostça arkadaş kalmaktan başka çareniz yok.

Loki

Loki, özellikle 2012’de bir süper kahraman olarak görülmeyebilir, ancak o zamandan beri sayısız vesileyle kahramanlığını kanıtladı. En azından o bir anti-kahraman. Ancak bu onu kesinlikle iyi bir ev arkadaşı yapmaz.

Elbette bir süreliğine eğlenceli olurdu, ama çok geçmeden bu ardı arkası kesilmeyen şakalar can sıkıcı ve dayanılmaz hale gelecek. Fesatlık tanrısı her zaman oda arkadaşını bulaşıkları yıkaması için yönlendirmeye çalışır ve tek parmağını bile kıpırdatmazdı, en azından biz öyle düşünüyoruz.