İlk bakışta , Marvel Sinematik Evrenindeki tüm süper kahramanlarla birlikte yaşamak çok eğlenceli olacak gibi görünüyor. Örümcek Adam’ın eski filmlere olan sevgisi ve çılgın partilere ev sahipliği yapan Iron Man arasında, MCU bile çok eğlenceli oda arkadaşlarıyla dolu.

Scott Lang bateri seviyor gibi görünebilir, ancak oda arkadaşı evin etrafındaki çok sayıda karıncayla uğraşmak zorunda kalacak gibi bir düşünceye kapılmamak elde değil. Kaptan Amerika mantıklı bir adam, ama oda arkadaşı kötü bir dil kullandığında muhtemelen odada düşmanlık olurdu. Peki hayranlar gerçekten bunu düşünmek zorunda olsaydı, en çok hangi MCU kahramanıyla yaşamaktan rahatsız olmazlardı? Serinin ilk bölümü olan oda arkadaşı olmak isteyeceğiniz 5 Marvel karakteri şu anda aşağıda listelenmiş durumda, ancak olurda denk gelirsek asla olda arkadaşı olmak istemeyeceğimiz diğer 5 Marvel karakteri yarın yine aynı saatte yayında! O halde karakterlere bir göz atalım:

Hawkeye

Hawkeye, MCU’da bazı sert dövüş sahnelerine sahipti, ancak gerçekçi olarak serinin normal bir adama en yakın olduğu kişi o. Takım elbisesi ona herhangi bir özel yetenek kazandırmıyor, ok atmakta ve işaret etmekte harika. Peşinde hiçbir uzaylı yok ve o kadar çok düşmanı yok.

Sadece bu değil, Hawkeye’ın kırsalda da güzel bir evi var. Elbette, hayatı oda arkadaşı için pek heyecan verici olmayacaktı ama güvenli ve sağlıklı bir yaşam sağlayacaktı.

Örümcek Adam

Henüz yetişkin olmadığı için seçilebilir en iyi karakterlerden, ancak Peter Parker diğer tüm Yenilmezler’den daha çok eğlenmek istiyor. Muhtemelen Örümcek ve ev arkadaşı birlikte çok kaliteli zaman geçirirdi.

Black Panther

Marvel Sinematik Evreninin bir özelliği, süper kahramanların çoğunun sadece rahatlamak, müzik dinlemek ve iyi vakit geçirmek isteyen sıradan adamlar olmasıdır. Ancak Kral T’Challa, normalden daha fazla değişiklik isterdi. O muhtemelen LEGO setleri veya bateri gibi şeyleri umursamazdı, ancak Wakanda’da yaşayacak kadar şanslı herhangi bir oda arkadaşına harika bir akıl hocası olurdu.

Oda arkadaşları Afrika kültürü ve gelenekleri hakkında bilgi edinebilir, tüm Vibranium silahları ve araçları konusunda yardımcı olabilir. T’Challa da çok kibar ve saygılı olduğu için muhtemelen o ve oda arkadaşı pek çatışmaz ya da kavga etmezler. Kolayca sahip olunabilecek en iyi oda arkadaşlarından biri olacaktı.

Monica Rambeau

MCU’da pek görünmemesine rağmen Monica kahramanca ve merhametli doğası nedeniyle hayranlar üzerinde kesinlikle iyi bir izlenim bıraktı. Ayrıca SWORD’un en iyilerinden biri olması ve Kaptan unvanını almasıyla birlikte hayranlar onun da son derece sorumlu ve olgun olduğunu öğrendi.

Biri Monica ile yaşamayı planlıyorsa tüm bu özellikler kesinlikle faydalı olacaktır. Sadece ömür boyu onlara destek olacak bir arkadaşları olmayacak, aynı zamanda muhtemelen kira ve ev işlerinden paylarına düşeni üstlenecek bir oda arkadaşları da olacak. Monica da kişisel alanına tecavüz etmeyecekti, bu da onunla yaşamayı oldukça keyifli hale getirecekti.

Demir Adam

Tony Stark her yönden Steve Rogers’ın tam tersi ve bu yüzden harika bir oda arkadaşı olurdu. Demir Adam ile tüm hassasiyet pencereden dışarı atılır ve sabahın erken saatlerine kadar yapılacak eğlenceli partiler vardır. Ayrıca ellerindeki milyarlarca dolarlık oyuncaklarla vakit geçirmek inanılm