2008’de başlayan uzun serüven 2019 yılında kendini sonlandırdı ve yepyeni yüzler bizleri karşılmaya başladı. Geçen bu süre zarfında onlarca yeni karakter tanıdık ve aşina olduk, ancak günün sonunda birçoğu aramızdan ayrıldı ve şu anda hala yoklar. İşte Marvel Evreni’nde ölmeyi hak etmeyen 5 karakter:

Vision

Vision’ın ölümü çok üzücüydü. Sadece bir kere ölmedi, iki kez öldü. Thanos’un planı netleştiğinde Vision Scarlet Witch’e onu öldürmesini söyledi, böylece kafasındaki taş yok oldu ve öldü. Wanda ve Vision beraber çift olduklarından sevdiği kişi karşısında öldürülmek sizleri oldukça üzmüş olabilir.

Black Widow

Black Widow, Hawkeye’ın Ruh Taşı’nı geri alabilmesi için Vormir’de kendini feda etti. Daha sonra Hulk, Thanos’un hamlesinin sonuçlarını önlemek için Sonsuzluk Eldiveni’ni takmaya gönüllü oldu, ancak Black Widow’u geri getiremedi. O her zaman iyi bir karakterdi ve tam anlamıyla bir kahramandı.

Loki

Aslına bakacak olursak Loki özünde her zaman iyi bir karakterdi. Herkese göre tam bir kahraman olmasa da, bu onun iyi bir kötü adam olduğunu ve iyi bir kişiliğe sahip olduğunu engellemeye yetmiyor, bu yüzden topluluk ekibi ondan nefret etmeyi çoktan bıraktı. Bir sürü insanı öldürdü ve bir kötü adam olarak bariz kötü şeyler yapmış olabilir. Ama hala iyi bir karakter olarak kabul edildiğinden ölümü oldukça üzücü ve talihsizdi.

Groot

İlk Galaksinin Koruyucuları filminde kaybetiğimiz karakter daha sonralarda daha küçük bir formda karşımıza çıkmıştı. Ancak bu iki karakter aynı değildi. Yönetmen James Gunn, Groot karakterinin ilk filmde gerçekten öldüğünü, yeni karakterin Baby Groot olduğunu açıklamıştı. Baby Groot’un da Thanos’un yıkımı sırasında öldüğünü varsayarsak bu iki karakter oldukça sıkıntılı dönemlerden geçti.

Iron Man

Son olarak Iron Man. Hikayesinin yıkıcı bir sonu vardı çünkü Thanos’u yenmek uğruna öldü. O herkesin sevdiği Marvel kahramanlarından biriydi ve hayranlar onun yoluna çıkan herkesle savaşma cesaretini sevdiler. Aynı zamanda en iyi Avengers olarak kabul edildi ve adını Infinity Saga’nın sonuna altın harflerle yazdırdı.