Sam Raimi’nin Örümcek Adam üçlemesi birçok kişi için sevilen süper kahramanın en doğru çizgi roman tasviri olarak kabul edilir. Tobey Maguire, 2002 ve 2007 yılları arasında Peter Parker olarak rol aldı ve 2010’da Sony tarafından iptal edilen dördüncü bir Örümcek Adam filminde son kez görüneceği düşünülüyordu. Ancak Spider-Man: No Way Home işleri değiştirdi ve Maguire geçtiğimiz yıl beyaz perdeye geri döndü.

Üçüncü Spider-Man filminde yer alan bu dans üçlemenin en akılda kalan sahnesini doğurdu; bu sahnede Peter, sokakta kol yuvarlama ve kalça hareketleri ile tamamlanan inanılmaz derecede garip bir dans yapıyordu.

Twitter’da yayınlanan yeni bir videoda genç bir hayran bir partideyken Bully Maguire dansı yaparken görüntülendi ve bu tatlı videonun hemen viral hale gelmesine neden oldu. Bahsi geçen video:

Tweeti görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.

Örümcek Adam 3 genel olarak gişede iyi performans gösterdi, ancak izleyicilere verdiği eğlenceli dans sahnesine rağmen çoğunlukla Raimi Örümcek Adam üçlemesindeki en kötü film olarak kabul edildi. Maguire’ın No Way Home’daki heyecan verici dönüşünün ardından yıldızın gelecekte Peter Parker rolüne geri dönmek istediğine dair söylentiler dönüyor, ancak şu anda hiçbir şey kesin olarak belli değil.

Bu video ise beklenenden biraz daha az geleneksel bir yolla da olsa Spider-Man gibi çizgi roman kahramanlarının küçük çocuklar üzerinde sahip olabileceği olumlu etkinin bir hatırlatıcısıdır. Şimdilik birçok kişi bu çocuğun repertuarında başka hangi ikonik danslara sahip olduğunu merak ediyor.