Spider-Man: No Way Home yıldızı Jacob Batalon, kısa süre önce kilo verme yolculuğunu ve 100 kilonun altına nasıl düştüğünü anlatan bir röportaj yayınladı. Batalon, Marvel Sinematik Evreni’nde Ned Leeds rolüyle tanınan Amerikalı bir aktördür. Oyuncu, Tom Holland ve Zendaya ile birlikte MCU’nun Örümcek Adam filmlerinin üçünde de Leeds olarak rol aldı.

Batalon, Men’s Health ile yaptığı bir röportajda fazla kilolarını ve yaşadığı zorlu süreci anlattı. Aktör, aldığı kilonun sağlığını çok fazla etkilemeye başladığını, merdivenlerden çıkarken nefesinin kesildiğini ve bu noktaya gelmesine izin verdiğine inanamadığını söyledi. 2020 yılı boyunca bir antrenör eşliğinde haftanın altı günü 90 dakika spor salonuna gitmeye başladı ve kız arkadaşının da yardımıyla bitki ağırlıklı beslenmeye başladı. Kombine diyet ve egzersiz rutini ile şaşırtıcı miktarda kilo verdi ve sağlığına kavuştuğunu söyledi.

İzleyiciler, Batalon’u beyaz perdede Leeds olarak görmekten ve MCU’daki geleceğini düşünmekten keyif alırken, perde arkasında yaşanan mücadeleleri tam olarak kavramak zordu. Ekranda cıvıl cıvıl ve esprili biri olabilirdi ama perde arkasındaki ağırlığı onu ciddi şekilde etkilemeye başlamıştı. Kilo vermek herkes için bir gereklilik değildir, ancak kişi sağlıkları üzerinde bir etki fark etmeye başladığında bir şekilde buna karşı gelmelidir. Neyse ki 25 yaşındaki genç sağlığının olması gerektiği gibi olmadığını fark etti ve daha ciddi sağlık sorunları yaşamadan önce köklü bir değişiklik yapmayı seçti.