Her Spider-Man hayranının ister çizgi romanlardan olsun ister filmlerden olsun, kahraman kostümünün favori bir versiyonu vardır. Bazıları için Eddie Brock’un simbiyotu ile birleşerek Venom olan uzaylı ortakyaşam kostümü. Bazıları için ise Avengers: Infinity War’daki çıkışından çok önce çizgi romanlarda tanıtılan Tony Stark imzalı Iron Örümcek Zırhı. Ancak Marvel Studios Başkanı Kevin Feige’ye göre orijinal kostümün mükemmel olmasının asıl bir nedeni var.

The Amazing Spider-Man’in 900. sayısı için yapılan bir röportajda Feige’den klasik, Iron Spider, 2099 ve hatta “The Bombastic Bag-Man’i içeren bir listeden en sevdiği kostümü seçmesi istendi. Feige, “Bu listeden Bag-Man benim favorim, çünkü çok spesifik,” dedi. “Bir Bag-Man figürü alırdım ancak tabii ki en iyisi klasik.” dedi.

“Örümcek Adam’ın Klasik Kostümü İnsan Ruhuna Kaydediliyor”

Feige, “Gerçekten buna inanıyorum ve benden daha zeki insanlarla konuştuğuna eminim,” diye devam etti, “ama klasik kostümlü Örümcek Adam’ın insan ruhuna kaydedildiğini düşünüyorum. Küçük çocuklar gördüm. Örümcek Adam’ın kim olduğunu bilmeyen, yüzünü gören veya kıyafetini gören ya da o maskeyi görüp onu tanıyan kişiler. Aslında bunun insanlık tarihinin en büyük tasarımlarından biri olduğunu düşünüyorum.” diye ekledi.

Görünen o ki Kevin Feige orijinal kostümün hala en iyisi olduğunu düşünüyor, küçük çocukların bile onu bir çırpıda tanıdığını varsayarsak bu söyleminde haklı olabilir. Adından sıkça bahsedilen The Bombastic Bag-Man kostümünü merak ediyorsanız aşağıdan göz atabilirsiniz.