Yazar ve çizgi roman kaos ajanı James Gunn tarafından yaratılan John Cena ‘nın başrolde olduğu Peacemaker, yayın hizmeti HBO Max’te popüler olduğunu kanıtladı ve The Suicide Squad’daki görünümünden sonra itibari karakterin statüsü oldukça güçlendi. Peacemaker ve Ryan Reynolds’ın Deadpool’u arasındaki karşılaştırmalar yüzeysel görünse de, ilkinin başarısı potansiyel olarak Marvel Studios’un şimdiye kadarki en tartışmalı kreasyonlarından biri için önemli planlar sunuyor.

Daha aile dostu karakterlerin aksine, hem Deadpool hem de Peacemaker aşırı şiddet, kötü dil ve sıradan bir Kaptan Amerika filminde görünmesi muhtemel olmayan hemen hemen her şeyi içeriyor. Deadpool iki film ile 1,5 milyar doların üzerinde hasılat elde ederek güzel bir başarı kazandı. Ancak seri Marvel ve Disney’in genel olarak sağlıklı itibarı sayesinde tartışmalı bir şekilde daha zorlu bir gelecekle karşı karşıya. Bununla birlikte DC’nin genel olarak daha koyu tonuna rağmen Peacemaker hala Wonder Woman ve Aquaman gibi yenilikçi ve açık tonlara sahip filmlerle eşleşmeyi başardı.

Deadpool’un etkileyici gişesine rağmen Wade Wilson’ın geleceğinin anahtarını gerçekten elinde tutan şey Peacemaker’ın küçük ekran zaferidir. Yapımı HBO Max’e eklemek sadece ana karakteri tam olarak ortaya çıkarmakla kalmadı, aynı zamanda geliştiricilerine her zamankinden daha fazla yaratıcı özgürlük sağladı. Deadpool’un henüz sinemayla işi bitmemiş olsa da Peacemaker, hem karakterin hem de serinin geleceğini garanti edecek olan benzer bir dizi tarzı formata sahip.

Deadpool için en olası zorluk Disney ile olan ilişkisidir. Kağıt üzerinde bu ilişki bir sorun teşkil ediyor çünkü stüdyo, daha riskli projeler yerine kitlesel pazar çekiciliğine odaklanma konusunda bir üne sahip. Bu nedenle stüdyo, müdahalesinin seriyi bu kadar harika yapan şeyi sulandırmamasını sağlamak için dizi türüne geçmeyi tercih edebilir. Peacemaker’ın yerleşik başarısını göz önüne aldığımızda bir akış platformunda yetişkin bir kitleyi hedefleyen geleneksel olmayan içeriğe önemli ölçüde talep olduğunu hemen hemen herkes fark edebilir.