Netflix, beğenilen BBC dramasının son sezonu olan Peaky Blinders 6. sezonunun yayın tarihini doğruladı. Steven Knight tarafından yaratılan ve sevilen suç draması dizisi, Birinci Dünya Savaşı’nın hemen ardından İngiltere’nin Birmingham kentindeki Peaky Blinders suç örgütünün yaptığı olayları konu alıyor. Kurgusal grup, 1890’lardan 1910’lara kadar şehirde faaliyet gösteren aynı adı taşıyan gerçek kentsel gençlik çetesinden az da olsa ilham alarak ilerliyor.

Geçtiğimiz gün Netflix, Peaky Blinders 6. sezonunun 10 Haziran 2022’de yayınlanacağını ve altı bölümün tümünün tek seferde geleceğini doğruladı. Son sezonun ilk bölümü BBC One ve BBCiPlayer’da yayınlandı ve ilk 27 Şubat’ta İngiliz platformlarına düştü. Ancak uluslararası izleyiciler resmi olarak hala izleyecekleri bir tarih bekliyorlardı.

Dizinin 5. sezonunun Aralık 2019’da yayınlanmasının üzerinden iki yıldan fazla zaman geçti. Çekimler 2020’nin başlarında pandemi nedeniyle durdurulmuştu. Uzun bir aradan sonra çekimler Ocak 2021’de yeniden başladı ve Peaky Blinders 6. sezonunun da serinin sonuncusu olacağı onaylandı.

Yukarıdaki duyuru, BBC’deki final bölümünden sadece birkaç ay sonra tüm bir sezonun platforma geleceğini doğruluyor. Netflix’in İngiliz televizyon ağıyla yaptıkları ortaklık sonucunda dizinin ABD’de ve dünyanın dört bir yanında yayınlama haklarını satın almasının ardından dünya çapında muazzam bir hayran kitlesi edindi. Ancak 6. sezonun Nisan ayı başlarında bitmesi planlandığı için diğer hayranların şimdilik spoiler vermemesi gerekebilir. Durum böyle olsa da izleyiciler sonunda bu Haziran’da Shelby ailesine yakından göz atabilecekler.