Aslen BBC için çekilen dizi, Netflix’in dünya çapında bir sansasyon haline getiren uluslararası dağıtım haklarını elde etmek için baskın yapmasıyla başarı ile sonuçlandı. Diziyi daha önce “iki savaş arasındaki bir ailenin hikayesi” olarak tanımlayan Knight’ın dizisi hikayenin sonunda bir film ile tamamlanacağını söyledi.

BFI Londra Film Festivali’nde konuşan Knight’a göre, 6. sezon çekimleri çoktan bitti ve 2022’de yayınlanması konusunda yapılan düzenlemeler neredeyse tamamlandı. Ancak hayranlar için ekstra bir iyi haber olarak görünen o ki 6. sezon, Thomas Shelby’i, gördüğümüz son sezon olmayacak. Bunun yerine Peaky Blinders hikayesi çekimlerinin 2023’te başlaması planlanan son uzun metrajlı bir filmde resmi olarak sona erecek.

2019’da 5. sezonun yayınlanmasıyla birlikte dizinin altıncı ve son sezonunun çekimlerinin aslında geçen yılın Mart ayında başlaması planlanıyordu, ancak COVD-19 salgını nedeniyle ertelendi. Çekimler bu yılın Ocak ayında resmen başladı ve hayranlar, Shelby ailesinin hikayesinin nasıl gelişmeye devam ettiğini görmek için her zamankinden daha hevesli. Knight, filminin bildiğimiz kadarıyla ‘Peaky Blinders’ için yolun sonu olacağını öne sürüyor. Ancak farklı yapımlarla beraber geri dönebileceğini ufakta olsa hissettirdi.

Bununla birlikte yan yapımların ortaya çıkması durumunda Knight, kişisel olarak dahil olmamayı ve bunun yerine “bastonu devretmeyi” tercih edeceğini açıkladı. Peaky Blinders için gelecekte neler olacağını görmek ilginç olacak. Bu arada hayranlar, dizinin yaklaşan final girişlerini öngörerek Netflix’teki ilk beş sezonu yeniden izleyebilir ve filme tam hazırlıklı gitme şansına sahip olabilirler.