Belli bir kesimin en beğendiği film serilerinden Oyuncak Hikayesi’nin popüler karakteri Buzz Lightyear’a odaklanan Işıkyılı’ndan ilk fragman geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Fragmanda ana karakterimiz müzik eşliğinde, uzay gemisiyle galakside uçarken ve düşmanlarıyla yüzleşirken görülüyor. Fragmanın sonunda ise, kendi sloganı “Sonsuzluk ve ötesine”yi söylemeye çalışıyor ancak konuşmasını bitiremeden görüntü sona eriyor.

Animasyon karakterimizi bu filmde, Marvel’da canlandırdığı Kaptan Amerika’yla birçoğumuzun tanıdığı ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor. Türkçe dublaj olarak izlemek isteyenler, ilk Toy Story serilerinde karakteri usta sanatçı Haluk Bilginer seslendiriyordu. Muhtemelen yine aynı şekilde olacaktır.

Ayrıca Chris Evans bir röportajda, karaktere hayat vermesiyle ilgili duygularını şöyle ifade etti:

Herkes ‘bir hayalin gerçekleşmesi’ ifadesini çok fazla kullanıyor. Ancak ben bu sözü hayatım boyunca hiç bu kadar içten kullanmamıştım. Beni tanıyan herkes animasyon filmlerine olan sevgimin çok derin olduğunu bilir. Pixar ailesinin bir parçası olduğuma ve hikaye anlatış biçimleri eşsiz olan gerçekten muhteşem sanatçılarla çalıştığıma inanamıyorum. Onları çalışırken izlemek büyü gibi. Her gün kendimi çimdikliyorum.

Oyuncak Hikayesinin bir parçası olarak tanımlanabilecek film bir aksilik çıkmazsa 17 Haziran 2022’de vizyona girecek.