Bol kanlı yeni bir videoda VFX sanatçılarından oluşan bir ekip, ikonik Spider-Man sekanslarının R olarak derecelendirilseydi nasıl görüneceğini hayal edip gerçekleştirdi. Çok sayıda dövüş ve ölüme meydan okuyan sahneler içermesine rağmen, Spider-Man filmleri her zaman aile dostu filmler olmuştu, karakterler ara sıra ölse bile ölümler genellikle kansız ve grafik ayrıntıları oldukça azdır.

Popüler VFX artistleri yeni bir videoda bir dizi Spider-Man filminden alınmış sahneleri kanlı ve R dereceli olarak yeniden tasarladı. Beceriksiz ve zayıf olarak nitelendirilen bu Örümcek Adamlar, bir binaya çarptığında patlayarak kana bulanmaktan, bir treni durdurmaya çalışırken kollarını kopartmaya kadar, korkunç sonlarla beraber birleşiyor. Videonun tamamına göz atmak isterseniz: (Sadece sonuçları görmek isterseniz videoyu 20:00‘a uzatabilirsiniz.)

Corridor Crew’deki ekip konu Örümcek Adam’ı öldürmeye geldiğinde geri adım atmıyor ve tüm sekanslar olabildiğince R dereceli olarak tasarlanıyor. Tüm ölüm sahneleri şok edici olsa da öne çıkan sahne, Spider-Man 2’nin ikonik treni durdurma kısmı gibi gözüküyor. Sahne gerçekten korkunç bir ölümü sergilemenin yanı sıra, görsel efekt sanatçılarının işlerinde kullanabilecekleri yaratıcılığı da gösteriyor. Örümcek Adam komik bir şekilde ayakkabılarını çıkarıyor ve ayaklarını ağ atmak için kullanıyor.

Yeniden tasarlanan sahneler eşit derecede eğlenceli, komik ve ürkütücü olsa da neden daha önce hiç R dereceli bir Spider-Man filmi olmadığını da pekiştiriyorlar. Bir Spider-Man filminde bu kadar aşırı kan ve vahşete sahip olmak yanlış geliyor çünkü karakter doğası gereği genç ve eğlenceli.