En büyük iki çizgi roman yayıncısından biri olan DC Comics, on yıllar boyunca geniş ve çeşitli bir süper kahraman panteonu oluşturdu. Batman, Superman ve Wonder Woman uzun zamandan beri “The Trinity” olarak bilinen amiral kahramanları oldular, ancak diğerleri kendi başlarına favori olmak için ana akıma girdiler.

Çizgi romanlar ve çizgi roman temelli medyanın popülaritesi son yıllarda hızla arttı ve bu da büyük ölçüde bu karakterlerin daha fazla teşhir ve hayran kitlesi kazanmasına yardımcı oldu. Ranker’ın oylama topluluğu, uzun zamandır favorileri olan ve mazlum karakterlerden oluşan en popüler 10 kahramanının bir listesini derledi.

Shazam

Shazam’ın öncülü, karanlık ve cesur bir tempodan ferahlatıcı bir değişikliğe gidişi temsil eder ve nihayetinde hala bir çocuğun kelimenin tam anlamıyla büyüyen acılarını yaşamakta olan bir “Superman” in neşeli ve ilginç bir dinamiğini verir.

Green Arrow

Arrow dizisinin ilk gidişatı Green Arrow’un popülaritesini artırmaya yardımcı oldu, ancak DC’nin çizgi romanlarında da saygın bir şekilde tanındı. Bruce Wayne’e benzer şekilde Oliver Queen, kimliğini Green Arrow’un Robin Hood benzeri kişiliğini maskelemek için kullanan zengin bir hayırsever olarak tanındı.

Ancak alternatif bir Batman karakteri olmaktan çıkıp kendi başına zorlayıcı bir karakter haline geldi. En ikonik çizgi roman okçularından biri olmayı başardı ve yoluna hala devam ediyor.

Aquaman

Aquaman haksız bir şekilde genellikle süper kahraman hayran kitlelerindeki birçok şakanın yanlış tarafındaydı. Yanlış anlamalar, insanların Adalet Birliği için ne kadar değerli olduğunu fark etmemeleri gibi sebeplerle kahramanın hakkı verilmedi. Çizgi romanlarda uzun bir süre boyunca hep sığ bir karakter olarak kaldı.

Daha modern çağ çizgi romanları, karakterin etrafındaki yanlış anlamaları düzeltmeye başladı, Aquaman’in gerçek gücünü gösteren ilginç hikayeler anlattı. İki farklı dünya ve topluluk arasında kalmış ve her ikisine karşı da sorumluluk hisseden biri olduğu için, temelde mükemmel bir karakter.

Martian Manhunter

DC’nin daha fazla tanınmayı hak eden süper kahramanlarından biri de Martian Manhunter’dir.

Şekil değiştiren Marslı, merhametli bir galaksiler arası suç savaşçısı olarak hizmet eder ve genellikle Adalet Birliği’nin empatik kalbi ve ruhu olarak tasvir edilir. Canlı görünüm açısından birçok hayran Zack Snyder’ın Justice League’indeki tipiyle alay konusu oldu. Karakterin sahip olduğu potansiyelle, pek çok hayran şüphesiz onun DCEU’nun çeşitli kahraman kadrosuna eklemek için geri dönmesini umuyor.

Green Lantern (Hal Jordan)

Hal Jordan yinelemesi DC Comics tarafından tartışmasız en geleneksel olarak kullanılan versiyondur. Alan Scott ve John Stewart ile birlikte Green Lantern’ın en ikonik üç enkarnasyonundan biri budur. Green Lantern kişiliğinin anlatısal faydalarını oldukça iyi kullanan bir karakterdir.

Wonder Woman

Genel olarak en ikonik süper kahramanlardan biri olan Wonder Woman, ünvanını “The Trinity”den biri olarak kazanıyor. Superman ve Batman ile birlikte Adalet Birliği’nin temel direklerinden ve kurucu üyelerinden biridir.

Karakter Yunan mitolojisini ve insanlığın farklı dönemlerini içeren renkli, kapsamlı hikayeleri hayata geçirirken, “sıkıntı içindeki küçük hanım”ın yorgun hayatınıda anlatmayı hedeflemiştir.

Flaş (Barry Allen)

Barry Allen, Flash karakterinin en eş anlamlı karakteridir ve aynı zamanda DC Universe’nin en önemli olaylarının dayanak noktasıdır. Flash, genellikle süper hız denilince hayranların aklına ilk gelen süper kahramandır. Hatta DC’nin türü başarılı bir şekilde yeniden canlandırmasından sorumlu ana süper kahraman karakterlerinden biriydi ve onu çizgi romanların Gümüş Çağı’na götürdü.

“Yaşayan En Hızlı Adam”, çoklu evren kavramını keşfetmek için harika ve çok önemli bir karakterdir. Kuşkusuz Flash’ın en dikkate değer hikayesi, DC’nin çoklu evreni için geniş kapsamlı sonuçlar sunan Flashpoint geçişidir.

Nightwing

Dick Grayson, Bruce Wayne’in Batman’i ile Dynamic Duo’yu kurdu ve en sevilen, en önemli Bat-ailesi karakterlerinden biri olduğunu kanıtladı. Bir yardımcı süper kahraman olmaktan ayrılıp büyüdükten sonra, Nightwing şeklinde kendi kimliğini yarattı.

Karizmatik, iyi kalpli ve empatik doğası üvey babası için mükemmel bir duygusal çapa ve kendi değerleriyle hayranların favorisi olmasını sağladı. Bruce’un kendisi, Dick Grayson’ın Batman’in olması gereken daha saf bir biçimini temsil ettiğini söyledi. Hayranlar, Batman mantosunu devralmak için en uygun kişi olduğuna inanarak genellikle hemfikir görünüyorlar.

Superman

Krypton’un Oğlu, genel olarak “süper kahraman” kelimesiyle eşanlamlı hale gelen en ünlü karakterlerden biridir. Aynı zamanda, bir Kripton olmasına rağmen, Superman gerçek bir “Yarının Adamı” olarak insan olmanın ne anlama geldiğinin en saf biçimini temsil ettiğinden, hayatın her kesiminden insanı kucaklamanın bir kutlamasıdır.

O, insanların mutlu olmak için çabalaması gereken şeyin somutlaşmış halidir, aynı zamanda zorlukları ve kusurlarıyla acı çeken ve zafer kazanan zorlayıcı bir karakterdir.

Batman

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Kara Şövalye DC’nin en sevilen süper kahramanı olmaya devam ediyor. Batman, Marvel’in Örümcek Adam’ından sonra popülerlik açısından ikinci sırada ve ilki çizgi roman ortamının en beğenilen çizgi romanlarından bazılarını oluşturuyor. Yüksek kalite ölçütü, DC kötü adamlarının en iyi haydut galerilerinden bazılarına sahip olmaktan psikolojik ve suç-noir hikayelerine kadar uzanıyor.

Batman’in en iyi hikayeleri, ruhun travmatize edilmiş kusurlarını keşfetmenin istisnai durumlarını ve ayrıca birinin dayanılmaz duygusal acı anlarını nasıl alıp onları iyilik ve kurtuluş için yenilmez bir güce dönüştürebileceğini temsil ettiği konular olmuştur. Batman çoğu zaman öncül bir karakter olmuştur ve hala öyle olmaya devam ediyor.