Ray Fisher, Justice League’in yeniden çekimleri konusunda Warner Bros. ile yasal anlaşmazlığının bir yılını dolduruyor. Fisher, 2016’nın Batman v Superman: Dawn of Justice’de küçük bir sahneyle ortaya çıkmıştı. Victor Stone, diğer adıyla Cyborg’u oynadı. Justice League’deki genişletilmiş görünümünün ardından kendi solo filmini çekmeye hazırlanıyordu, ancak DC’nin orijinal planlarının genel olarak bozulmasının ardından Fisher’ın Cyborg’u bir kenara atıldı. Daha da karmaşık olan mesele ise, aktörün Justice League’in çekim yönetmeni Joss Whedon tarafından sette taciz edici davranışlara maruz kaldığı iddiası.

Bu olay, Temmuz 2020’de gerçekleşti ve Fisher o zamandan beri kararının arkasında durdu. Aktör, Warner Bros.’dan özellikle Hamada’nın eylemlerinden duyduğu memnuniyetsizliği gerekçe göstererek bir özür alana kadar Cyborg’u tekrar oynamayacağını açıklamıştı.

Fisher sosyal medya hesabından, “Bir yıl önce bugün, Walter Hamada ve @wbpictures Justice League hakkındaki gerçeği görmeyi başaramadı” dedi. ” Bir yıl önce bugün, beni ticaretteki yalanlarla gömmeyi başaramadılar.” Oyuncu daha sonra kendisini destekleyen hayranlarına teşekkür ederek, ” Sizlere Sonsuza kadar sana borcum var” dedi.

Tweeti görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.

Justice League soruşturmasındaki şeyler bu yıl biraz sakinleşti. Warner Bros. soruşturmanın ardından düzeltici önlem alındığını belirtmişti, ancak olay hakkında çok az ayrıntı verildi. Fisher’ın istediği özrü alıp almayacağı henüz belli değil, ancak DC içindeki bazı isimlerden, özellikle de Jason Momoa ve Zack Snyder’ın desteğini kazandı. DC’nin tarafını belli edip etmeyeceği henüz belli değil, bunu şimdilik sadece bekleyerek göreceğiz. Ancak herhangi bir gelişme olmazsa Cyborg’un aktörünün filmde yer almayacağı kesin.