Justice League’den Ray Fisher, Warner Bros.’un Joss Whedon’ın taciz edici davranışının soruşturulması için hala özür dilemesini istediğini söyledi.

Habere başlamadan önce olayları bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Geçtiğimiz senelerde Ray Fisher, Joss Whedon’un Justice League çekimlerinde profesyonelce olmayan davranışları ve istismara varan hareketleri olduğunu belirtmişti. İkilinin arasındaki bu olay büyüdü ve tartışmaya yol açtı.

Ray Fisher, Warner Bros. ve DC Films Başkanı Walter Hamada’dan bir özür alana kadar Cyborg rolüne geri dönmeyeceğini iddia etti. No Load Time, geçen hafta sonu Orlando’da Fisher ile Soru-Cevap bölümünden bir klip yayınladı ve aktör burada Adalet Ligi, Snyder Evreni, Warner Bros. ve daha fazlası hakkında samimi bir şekilde konuştu. Oturum sırasında Fisher, DCEU’da Cyborg rolünü yeniden üstlenmesi için ne gerektiğini soran podcast sunucusuna bu soru da dahil olmak üzere çok sayıda soruyu yanıtladı. Fisher’ın aşağıda ne söylediğine bakın:

“Bu karmaşık bir soru. Bence bu işte, özellikle de çizgi romanlarda ve DC’de, insanların paralarını nasıl harcadıkları nihayetinde ne olup ne olmayacağını belirler. Benim için perde arkasında çok fazla şey var. Açıkçası, Geçen yıl içinde olup bitenler hakkında konuşmaktan çekinmedim, Warner Bros. Pictures, Walter Hamada ve oradaki ekibin geri kalanıyla kişisel olarak ve halka açık olarak yaşadığım ileri geri şeyler hakkında konuşmaktan çekinmedim.

Benim için her şeyin Warner Bros. tarafından gelen bir özürle başladığını düşünüyorum. Özellikle halka açık bir şekilde aşağılanan birsürü iğrenç şey var. Walter Hamada ve Warner Bros. Pictures’ın siyahi insanlar için gerçekten insanlık tarihindeki en önemli yıllardan birinde profesyonel ve kişisel olarak yapmaya çalıştıkları şey kabul edilemez. Bu nedenle, böyle bir zamanda özür dileyene kadar, kesinlikle Walter Hamada’nın hiçbir prodüksiyonunu desteklemeyeceğim. Bu zor bir şey çünkü ben baştan sona bir DC hayranıyım. Bu karakterleri seviyorum ama bazen doğru olanı yapmak için sevdiğiniz şeylerden vazgeçmeniz gerekiyor.”

Birçok hayran WB’nin Fisher ile yeni bir köprü kurmaya başlayacağından kesinlikle umutlu, WB’nin ilk adımı bu ilişkiyi onarmak olacaktır. Fisher, Cyborg ve daha büyük DCEU için geleceğin neler getireceğini yalnızca zaman gösterecek.

Kaynak: comicbook.com

SONRAKİ:

TOM HARDY VENOM’DAN SONRA DİZLERİ İÇİN AMELİYATA GİRDİ