Thunderbolt Ross’un 2008’deki The Incredible Hulk rolünden sonra birçok kişi, karakterin ikinci kişiliğinin yani Red Hulk’un ne zaman geri döneceğini uzunca bir süre merak etti. Ross’un Captain America: Civil War, Black Widow, Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame’de görüneceği doğrulandığında çoğu kişi artık Red Hulk zamanının geldiğini düşündü. Ancak Thunderbolt Ross’un aktörü William Hurt’un 2022’de trajik bir şekilde vefat etmesinin ardından Red Hulk’un MCU’daki geleceği daha da şüpheli hale geldi.

She-Hulk 3. bölüm, Wrecking Crew’in bilinmeyen bir tarafça She-Hulk’un kanını almak için işe alınmasıyla Red Hulk’un dönüşü ile ​​ilgili bazı kanıtları açıklayan ilk bölüm oldu. Hem gelecekteki MCU kötü adamlarına hem de Red Hulk’un MCU tanıtımına işaret eden bu kötü organizasyon gelecekte daha da açığa çıkmış olacak.

Yapılan İlk Göndermeler

She-Hulk 6. bölüm, Intelligencia olarak isimlendirilen ve karaktere yapılan saldırıların arkasındaki gizli kötü adamları ortaya çıkaran
bir bölüm oldu. Marvel Comics’te Intelligencia, Marvel evrenindeki en zeki ama en şeytani beyinlerden oluşan bir süper kötüler grubudur. Bu grubun çizgi romanlarda öne çıkan karakterlerinden ikisi, MCU’nun gelecekteki kurulumunu ilerleterek Ant-Man and Wasp: Quantumania’da ve ikincisinin kaptan Amerika: New World Order’da da görünmesi bekleniyor.

Dünya’yı fethetme planının bir parçası olarak grup, Thunderbolt Ross ile temasa geçer ve düşmanı Bruce Banner’ı yenmek için onu Red Hulk olmaya ikna eder. MCU’nun She-Hulk’unda Intelligencia şirketinin karakterleri henüz tam olarak açıklanmadığı için durum biraz farklıdır. Bununla birlikte grup ve takipçilerinin She-Hulk’a olan nefreti ve onun kanını çalma girişimleri, Red Hulk’un MCU hikayesinin başlangıcı olabilir.

William Hurt Olmadan Red Hulk Olabilir mi?

Bununla birlikte William Hurt’un vefatından sonra Red Hulk’u getirmek isteyen Marvel Studios’un işi biraz daha zorlaştı. Ancak yine de Red Hulk’u William Hurt olmadan tanıtmanın bazı yolları var. William Hurt’un The Incredible Hulk’tan bu yana MCU’da sadece küçük rollerde göründüğü göz önüne alındığında rolü yeniden düzenlemek en mantıklı seçenek olabilir. Ancak bu durum Hurt kadar geniş bir kariyere sahip bir oyuncuyu yeniden biçimlendirmenin mirasına saygısızlık olduğu gibi zor bir argümanı beraberinde getiriyor. Red Hulk muhtemelen MCU’ya gelecek, ancak Marvel’ın hangi yolu seçeceği şimdilik belirsiz.