Netflix’in en başarılı filmlerinden birisi olan filmde Dwayne Johnson ve Ryan Reynolds, FBI ajanı John Hartley ve ünlü sanat hırsızı Nolan Booth olarak rol alıyorlar ve Gal Gadot’un kötü şöhretli hırsızı Sarah Black’i takip etmek için isteksizce bir araya geliyorlar. Filmde A listesindeki üçlüye Chris Diamantopoulos, Ritu Arya, Ivan Mbakop, Vincenzo Amato ve Rafael Petardi katılıyor.

Deadline, film akış platformunda yayınlandıktan birkaç ay sonra, Netflix’in Red Notice 2 ve 3 üzerinde çalıştığını duyurdu. Rawson Marshall Thurber şu anda senaryoları kaleme alıyor ve Reynolds, Johnson ve Gadot’un devam filmleri için geri dönmesi bekleniyor. Kaynaklar ayrıca Netflix’in A listesindeki yıldızlarla anlaşma ve program belirlemeye bağlı olarak 2023’ün başlarında Red Notice 2 ve 3’ü arka arkaya çekmek istediğini bildiriyor.

İlk filmin yayın platformuna getirdiği muazzam başarı göz önüne alındığında Netflix’in hem Red Notice 2 hem de 3 ile ilerlediğini görmek sürpriz olmamalı. Filmin devasa prodüksiyon bütçesi göz önüne alındığında, bir tür kar oranı elde etmek için ilk 28 gününde 70 milyon saatlik izleyici çekmesi gerekiyordu ancak film 364 milyon saatin üzerinde izlenmeye ulaşarak rekor sürede bu seviyeyi aştı.

Yayın hizmeti ve filmin arkasındaki yaratıcılar yapım için bir anlaşmaya varırsa, devam eden COVID-19 pandemisi Hollywood çekimlerini kargaşaya sürüklemesinden bu yana devam eden ilk arka arkaya film yapımlarından biri olacak.