İşte Kleopatra’nın Red Notice’deki üç yumurtasının gerçek hikayesi ve gerçek olup olmadıkları. Netflix’in yeni soygun filmi ünlü sahtekar Nolan Booth’un (Ryan Reynolds) paha biçilmez antikaları çalmasını engellemeye çalışan John Hartley’i (Dwayne Johnson) takip ediyor ve hırsızlık suçuyla suçlanıyor. İsteksiz bir ikili oluşturmaya zorlanan Hartley ve Booth bir şekilde yakalandıkları hapishaneden kaçar ve eserleri geri almak için bir başka hırsız olan Piskopos’un (Gal Gadot) peşine düşerler.

Red Notice karakterleri tarafından takip edilen değerli eşyalar, Kleopatra’nın ölümlerinden önce Mark Antony tarafından kendisine hediye edildiği söylenen üç yumurtasıdır. Yumurtalar tarih boyunca birbirinden ayrılmış, biri Roma’daki Castel Sant’Angelo’da, biri Valensiya’da bir silah tüccarının elinde ve biri zaman içinde kaybolmuştu.

Kleopatra’nın yumurtaları film için inandırıcı bir hazine görevi görüyor ancak gerçekte tamamen hayal ürünü. Mısır’ın en ünlü kraliçesi adının eklendiği herhangi bir hazineye önemli bir entrika getirir, bu yüzden eğlenceli bir hikayede değerli eşya görevi görür. Yumurtalar muhtemelen Fabergé’in eserlerinden ilham aldı.

Red Notice versiyonlarının ilhamını açıklayabilecek gerçek hayattaki yumurtalar var. Bunlar 1885 ve 1917 yılları arasında Peter Carl Fabergé’in yarattığı yumurta tasarımlı mücevherlerdir. III. Bolşevik Devrimi’nden sonra yumurtaların çoğu kayboldu ya da dünyanın dört bir yanına dağıldı, ancak kurtarılanlar hem muazzam güzelliği hem de değerini koruyor. Red Notice yazarları Kleopatra’nın yumurtalarını icat ederken kesinlikle bu hazinelerden ilham almış olmalılar.

Kısacası Kleopatra’nın üç yumurtası sahte olsa da, Antonius ve Kleopatra’nın ilişkisi hakkındaki büyüleyici bilgi ile ünlü Fabergé yumurtalarının entrikasının bir kombinasyonu gibi görünüyorlar. İzleyicilerin umut vadeden Red Notice, devam filmi için bir sonraki adımda hangi hazineleri arayacaklarını merak ettiriyor.