Netflix’in yayınlanmasından önce Red Notice için yapılan incelemeler kesin olarak olumsuzdu ve Rotten Tomatoes’da yalnızca yüzde 44’lük bir eleştiri puanı aldı. Kritik fikir birliği her zaman bir filmin gişesine veya yayın başarısına dönüşmese de, bu erken yanıt, Netflix’in en pahalı orijinal prodüksiyonu olduğu söylenen şey için iyiye işaret değil. 160 milyon doları aşan bir bütçeye sahip olan Red Notice yorumcuları, büyük ölçüde bu paranın gerçekte neye harcandığını merak ediyorlardı.

İlk bakışta Red Notice filmi işe yaraması gereken birçok kazanan unsura sahip. Netflix’in gişe rekorları kıran filminde, dünyanın dört bir yanına dağılmış mücevherli yumurtaları ilk bulan kişi olmak için savaşan Dwayne Johnson, Ryan Reynolds ve Gal Gadot gibi sevilen, büyük isimler rol alıyor. Ancak Red Notice, ‘Raiders of the Lost Ark’ ve ‘National Treasure’ gibi popüler soygun filmlerinden ilham alırken, nihayetinde bu filmleri bu kadar başarılı yapan şeylerden yoksun.

Pek çok eleştirmen, bu kadar popüler oyunculara ve denenmiş ve gerçek bir formüle sahip bir filmin nasıl bu kadar cansız bir şey üretebileceğini sorgulayarak yorumlarına devam etti. Nihai ürün daha önce yapılmış birçok hikaye vuruşunu tekrarladığı için beğenilmemiş olabilir, belki daha fazla risk alsaydı muhtemelen daha fazla övülürdü. İşte Bazı Eleştirmenlerin dedikleri:

“Her şeyin fazlasıyla dolu olduğu ve en küçük riskleri bile almaktan açıkça korkan, herkese yönelik 200 milyon dolarlık bir film.”

“Film yanlış sonları bir araya getirmekte o kadar başarılı ki, taklit ettiği filmlerin itici gücünü ve heyecanını kaybediyor.”

“Ne yazık ki, yazar-yönetmen Rawson Marshall Thurber… ne zaman neyi bırakacağını bilmiyor. Akrobasiler ve sürprizler o kadar yoğun bir şekilde geliyor ki, bir noktada ‘Red Notice’in büyüsü bitiyor ve farklı bir tarafa geçiyorsunuz.

“Nihayetinde yıldız odaklı aksiyon filmlerinden hoşlanan herkes Red Notice hakkında sevecek bir şeyler bulacaktır.”

“Çok yakından incelemediğiniz zaman oldukça zekice.”

Birçok eleştirmen Johnson, Reynolds ve Gadot’a Red Notice filminin çalışması için yeterince zaman verilmediğini iddia etse de, bazıları kimyalarının projeyi kurtarabildiğini iddia ederek çabalarını övdü. Hiçbir zaman tam olarak parlamasa bile, komedinin bir kısmı iniyor ve aksiyon istekli izleyicileri yeterince çekiyor. Çok ciddi bir şey aramayanlar ya da eğlenceli aksiyon sahneleri sunan bir filmden memnun olanlar için Red Notice ideal bir film gibi gözüküyor.