Netflix serileri için, Resident Evil oyunları hayranları memnun etmeye yetecek kadar gücü içerisinde barındırıyor. Platformda yayınlanan bu yeni uyarlama kendi kendini idame ettiren klasik hikayeleriyle diğer zombi merkezli kıyamet sonrası gerilim filmleri arasında kendine yer buluyor. Her ne kadar kapsayıcı olay örgüsü orijinal hikayenin sadece yüzeyini çizse de, sekiz bölümdeki kanlı aksiyon ve karakter gelişimi gelecekte olacakların net bir resmini çiziyor.

Netflix henüz Resident Evil 2. sezon için onay vermedi ancak dizinin kaderini tahmin etmek için henüz çok erken. Eleştirel bir bakış açısıyla inceleyecek olursak gösteri eleştirmenlerden kutuplaştırıcı eleştiriler alırken, normal izleyicilerden çoğunlukla olumsuz yorumlar aldı. Bu da şu an için Resident Evil’in aleyhine işliyor. Ancak Ada Wong karakterinin Resident Evil 2. sezonda yer alacağı vaadi büyük bir detay ve birçok izleyiciyi diziye ikinci bir şans vermeye sevk edebilir.

Resident Evil 1. sezon çekimleri Şubat 2021’de başladı ve aynı yılın Temmuz ayı civarında sona erdi. Dizinin ana çekimlerinin tamamlanmasından neredeyse bir yıl sonra gösterime girdiği göz önüne alındığında, Resident Evil 2. sezon çekimleri yakında resmi olarak onaylanırsa 2023’ün sonuna doğru yayınlanabilir. Ancak şu an için Netflix, Resident Evil 2. sezon çıkış tarihi ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı.