Robert Pattison’ın Batman’daki yaklaşan rolü için “sadece” 3 milyon dolarlık düşük bir maaş almasının bir nedeni var. Yakın zamanda 2021 Hollywood’un en çok kazanan film yıldızları açıklanmıştı, Pattinson’ın listenin sonunda yer aldığını görmek şaşırtıcı. 4 Mart 2022’de vizyona girecek olan The Batman, The Suicide Squad’ın ardından Warner Bros’un bir sonraki DC filmi olacak. Yaklaşan Batman filminin önemli oyuncu kadrosu arasında Robert Pattinson (Batman), Zoe Kravitz (Catwoman) ve Paul Dano (Riddler) yer alıyor.

Açıkça bu film, gişe rekorları kıran bir başarı için iyi bir konuma sahip ve yine de filmin nispeten mütevazı bir bütçesi var. Batman filmine ayrılan 100 milyon dolarlık bir bütçe söz konusu. Aynı bütçe Justice League için 300 Milyon Dolardı.

Filmin düşük bütçesi Pattinson’ın “düşük” maaşında bir faktör olsa da, eldeki birincil sorunun bu olması pek olası değil. Pattinson’ın gözle görülür şekilde düşük The Batman maaşının arkasındaki en olası neden, oldukça tanınabilir bir isim olmasına rağmen, birinci sınıf bir film yıldızı olmamasıdır.

Evet, Robert Pattinson, Harry Potter ve Ateş Kadehi’nde Cedric Diggory’yi, Alacakaranlık’ta Edward Cullen rolüyle dünya çapında ün kazandı, ancak Pattinson, bu büyük başarılı filmlerinin ardından The Rover ve The Lighthouse gibi yaklaşık on yıldır belirsiz bağımsız filmlerle yoluna devam etti. Bu, bağımsız filmlerin kötü bir şey olduğu anlamına gelmiyor. Pattinson’ın harika auteur yönetmenlerle çalışmasına ve gerçekten yetenekli bir oyuncu olarak becerilerini geliştirmesine izin verdi. Ne yazık ki, son zamanlardaki sağlam oyunculuk performansına rağmen, Pattinson kanıtlanmış bir gişe adamı değil.

Esasen, Pattinson’ın son maaşı, bu ilk ön maaştan çok daha fazla olacaktır. Bu nedenle, Batman’deki pelerin ve kukuletasını takması için “sadece” 3 milyon dolar ödendi diyebiliriz. Film çıktıktan sonra bunu telafi edecek bir arka/uç anlaşmasına sahip olabilir.

Kaynak: thethings.com