She-Hulk’un 18 Ağustos’taki prömiyer tarihi yaklaşırken, Jennifer’ın She-Hulk olarak yolculuğuna yardımcı olacak kilit bir oyuncu MCU’da önemli bir rol oynayan kuzeni Bruce Banner’dan başkası değildir. Bruce veya Hulk’un çizgi romanlarda hayranların en sevdiği karakter haline gelmesi çok uzun sürmedi ve 1977’nin pilot filmi The Incredible Hulk’tan MCU’daki varlığına kadar sayısız Hulk yinelemesi yapıldı. Tüm Hulk filmleri hayranların beklentilerini karşılamasa da, Mark Ruffalo’nun tasvirinin Hulk’un çizgi roman karakterlerinin canlanmasındaki zirvesi olduğu inkar edilemez. Gelin bugün Rotten Tomatoes puanlarına göre sıralanmış en iyi Hulk filmlerine bir göz atalım:

İnanılmaz Hulk Geri Dönüyor (1988) – %50

The Incredible Hulk Returns, Dr. David Banner’ın The Incredible Hulk gösterisinde ve ilgili filmlerinde anlatılan hikayesinin devamıdır. Bu filmde Banner, Thor adında güçlü bir Viking savaşçısıyla gizemli bir şekilde bağlantılı olan meslektaşı Don Blake ile tanışmadan önce inanılmaz derecede tehlikeli, yeşil bir deve dönüşmesine neden olan “Hulk” durumunu iyileştirmenin eşiğinde bulunuyor.

İnanılmaz Hulk (1977) – %57

The Incredible Hulk, karısının bir araba kazasında ölmesiyle aklından çıkmayan Dr. David Banner’ın hikayesini anlatıyor. Trajik ölümü onu stresli durumlarda insanların kendi saklı güçlerinden nasıl yararlanabileceklerini araştırmaya yöneltiyor ve daha sonra araştırmasının bir parçası olarak bir deney sırasında, gama radyasyonuna maruz kalarak Hulk olma yeteneğini kazanıyor.

Hulk (2003) – %62

İnanılmaz Hulk (2008) – %67

Avengers: Age of Ultron (2015) – %76

Avengers: Age Of Ultron, Hulk’u önemli bir ekip üyesi olarak öne çıkaran ikinci MCU Avengers filmi. Bu filmde Avengers, gezegeni tüm karasal ve dünya dışı tehditlerden korumak için dünyadaki tüm organik yaşamı yok etmek isteyen kötü bir yapay zeka olan Ultron’u yenmek için tekrar güçlerini birleştiriyor.

Avengers: Infinity War (2018) – %85

Avengers serisinin üçüncü bölümü olan Avengers: Infinity War, Avengers’ı ve müttefiklerini Thanos’un tüm Sonsuzluk Taşlarını ele geçirmesini engellemeye çalışırken takip ediyor. Tüm taşları geri almak, Thanos’un tüm canlı varlıkların yarısını parmaklarını şıklatarak yok etmesine engel olacak.

Avengers (2012) – %91

The Avengers MCU’daki ilk topluluk filmidir. Hulk, bu filmdeki ana karakterlerden biridir ve hem dramatik hem de komedi sahnelerinde ustalıkla gösterilmiştir. Ayrıca Mark Ruffalo’nun oyuncu kadrosuyla özellikle Robert Downey Jr. ile olan büyük dinamiği ve karizmatik tasviri ile kalıcı bir izlenim bırakan Bruce Banner/The Hulk olarak ilk çıkışını bu filmde yapmıştır.

Thor: Ragnarok (2017) – %93

Avengers: Endgame (2019) – %94

Avengers: Endgame, Avengers serisinin dördüncü bölümü olmakla beraber Infinity Saga’nın, önceki başarısızlıkları için kefaret arayan ve Thanos’un ellerinde ölen tüm kayıpları diriltmeye çalışan Avengers yolculuğunu gösteren serinin doruk noktasıdır. Hulk, bu filmde Banner’ın “Akıllı Hulk” olarak vücudunun tam kontrolünü elinde bulundurduğu ilk film.

Hulk Vs. (2009) – %100

Hulk Vs. filmi, karakteri Thor ve The Wolverine ile savaşırken takip eden bir animasyon filmi. Bu film birçok eleştirmen tarafından sevildi ve Rotten Tomatoes’da %100 gibi inanılmaz bir eleştiri puanı aldı. Aksiyon dolu bir destan olarak tanımlanan bu film, mükemmel seslendirme, animasyon ve baştan sona komedi ve dramanın harika bir karışımıyla inanılmaz bir hikayeye sahip.