Ryan Reynolds, Hitman’s Wife’s Bodyguard, Free Guy ve Red Notice’de rol aldığı yoğun bir 2021 geçirdi. Ancak geçen yılın sonlarında açıkladığı üzere oyunculuğa bir süre ara vereceğini dile getirdi.

Bugün dillerden düşmeyen Reynolds’un yardım kampanyasının aslında olası bir başlangıç ​​hikayesi var. Fikir, yıldıza Hugh Jackman ve Jake Gyllenhaal tarafından oynanan bir şakadan doğdu. 2018’de ikisi, Reynolds’ı çirkin kıyafet partisi olduğuna inandırdıkları bir yere davet etti. Ortaya çıkan ve bir şekilde viral hale gelen fotoğraf, Jackman ve Gyllenhaal’ın Reynolds’ın aralarında dururken güldüklerini gösteriyor, pörsümüş ve altın fiyonklu gülünç derecede mantıksız kırmızı ve yeşil bir kazak giyen Reynolds halinden oldukça memnunsuzdu. Reynolds artık o şakayı ve kazağı hayırsever bir imza haline getirdiği için son tebriği hakediyor gibi görünüyor.

Şakadan bu yana kazak, “Ryan’ın Hasta Çocuklara Yardım Etmesine Katkıda Bulunun” kampanyasının resmi olmayan ticari markası oldu ve geliri hastaneye gitti. Reynolds, 2021 kazak girişiminin başarısını duyurmak için Instagram’a gitti ve takipçilerine hastane için 850.000 dolardan fazla para topladığını bildirdi. Reynolds’ın çirkin kazaklardan birini giydiğini gösteren gönderi, kampanyaya 100.000 dolar bağışlayan Samsung Kanada’ya ve destek için oyunculardan imzalı formaları açık artırmaya çıkaran Toronto Maple Leafs’e teşekkür ediyor.

Reynolds ve Jackman arasındaki uzun süredir devam eden şaka savaşı bir süredir kamuoyunun bilgisine sahipti. İkili, ilk olarak Reynolds’un Deadpool’unu tanıtacak olan 2009’daki X-Men Origins: Wolverine’de başrol oynadıklarından beri sıkı arkadaşlar. Artık Ryan Reynolds’un çirkin kazak kampanyası sayesinde dostça rekabetleri sonsuz eğlence sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda dünyaya da bir takım iyilikler getiriyor.