Ryan Reynolds, Deadpool 3’ün durumu sorulduğunda belirsiz de olsa ufak bir yanıt veriyor. Disney’in Fox’u ve varlıklarını tarihi olarak satın alması, X-Men, Fantastik Dörtlü ve tüm bağlantılı karakterlerinin artık MCU’da olabileceği fikrine odaklanan birçok Marvel hayranını heyecanlandırdı. Marvel Studios bunlarla ilgili henüz somut bir plan hazırlamamış olsa da bir tanesinin yakında piyasaya sürüleceği onaylandı.

Fantastik Dörtlü, Jon Watts tarafından yönetilecek yeni film seti ile Kevin Feige altında yeniden başlatılacak. Bu arada X-Men, Fox’un yapımı, yani hikayeyi MCU’da özümsenmek için aynı şeyi yaşaması bekleniyor. Ancak Deadpool ile işler biraz farklı. Kitlesel takipçisi göz önüne alındığında seriyi yeniden başlatmak söz konusu bile değil. Marvel Studios bunun yerine karakterin devam eden sürekliliğini korumaya karar verdi, hatta Deadpool 3’ün ilk yapımlardaki gibi R dereceli olacağı bile doğrulandı. Ancak bu haber çıktığından beri hayranların ilgisini çeken başka bir güncelleme yayınlanmadı.

Variety, Netflix’in son filmi Red Notice’in kırmızı halı galasında Reynolds’a son anda üçlük hakkında soru sordu. İlginç bir şekilde her zamanki şakacı cevapları yerine bu sefer verdiği cevapta oldukça açık sözlüydü. Reynolds konuşmasını hızlı hızlı yürürken bitirdi, Şimdilik konuyla ilgili yorum yapamayacağını, ancak “yakında” bir şeyler paylaşabileceğini umduğunu söylüyor. Reynolds’un dedikleri:

“Şu anda gerçekten yorum yapamam. Umarım yakında.”

MCU’nun çoklu evreni göz önüne alındığında Marvel Studios, Kutsal Zaman Çizelgesi’ni önemli ölçüde değiştirmeden karakteri tanıtmanın oldukça kolay bir yoluna sahip. Çıkış tarihi ve hikayesi gibi ilgili ayrıntıların yanı sıra, önceki iki filmden diğer oyuncuların Reynolds’a katılıp katılmayacağı da merak ediliyor. Domino’yu oynayan Zazie Beetz, geçtiğimiz günlerde rolü yeniden canlandırmak istediğini dile getirdi. Dolayısıyla Marvel Studios onu bir sonraki filme dahil etmek isterse işler o kadar da zor olmayacak.