Ryan Reynolds, üç farklı film gösterimi ve diğerlerinin geliştirilmesi sayesinde çok yoğun bir 2021 geçirdi. Yaz boyunca hem The Hitman’de hem de başarılı bir şekilde çıkış yapan Free Guy’da manşet oldu. Reynolds son olarak ilk yayın haftasında yayıncı için rekorlar kıran bir Netflix orijinali olan Red Notice’de Dwayne Johnson ve Gal Gadot’a katıldı ve ardından yine başrolde olduğu orijinal içerik olan The Adam Project’te boy gösterdi.

Bu üçlünün ötesinde, yakın zamanda Will Ferrell ve Octavia Spencer ile birlikte çalıştığı müzikal komedi Spirited’deki çalışmalarını tamamladı. Ondan önce Mark Ruffalo ve Zoe Saldana ile birlikte Netflix filmi The Adam Project’i çekti. Hem bu filmlerin hem de Red Notice’in koronavirüs pandemisi sırasında tamamlanmış olması, Reynolds’ın programının ne kadar dolu olduğunu gösteriyor. Bu nedenle Reynolds, geçen aylarda bir sosyal medya gönderisinde açıkladığı gibi şimdilik oyunculuğa ara verdi.

ComicBook.com ile konuşan Reynolds, tüm zamanların en kötü oyunculuk işini hatırlamak için hafıza şeridinde bir yolculuğa çıktı. Büyük bütçeli bir film ya da benzeri bir şey olmadığını söyleyen aktör, bunun ilk tiyatro benzeri projelerinden biri olduğunu söyledi. Reynolds şunları ekledi:

“İlk işlerimden biri olan sitcomdu, 18 ya da 19 yaşındaydım. Bir gün seyirci gelmeden hemen önce her şeyi yeniden yazdılar. Bu çok riskliydi, gelenler canlı seyircilerdi ve kimse repliklerini bilmiyordu. Herkes hızla koşuşturup repliklerini anlamaya çalışıyordu. Aslında o anda kamerada doğaçlamayı ilk kez denemeye çalıştığım yer orasıydı. Ve bu bir nevi hayatımı değiştirdi. Ama evet kesinlikle bir kabus senaryosu gibiydi. Yüzün titriyor ve hata yaptığında 500 kişi oturup senin bocalamanı izliyor.”

Reynolds o zamandan beri kesinlikle çok yol kat etti. Deadpool ve Free Guy gibi filmlerde çok daha iyi deneyimler yaşadı. Yine de doğaçlama sırasında öğrenilecek dersler vardı. Reynolds’ın belirttiği gibi, bazı doğaçlamalarla kendini daha da geliştirdi. Çalışmalarına aşina olan herkes bunu bugüne kadar sürdürdüğünü ve sevdiğini biliyordu.

Reynolds’un bir sonraki filminin ne olacağı belli değil, ancak birçok hayran muhtemelen Deadpool 3 olmasını umuyor. Merakla beklenen üçlü, Marvel Studios tarafından yayınlanan ilk Deadpool filmi olacak ve bu nedenle MCU’da geçecek. Reynolds, son zamanlarda Deadpool 3’ün ilerlemesi konusunda çekingen davrandı, ancak umarız ki yakında daha fazla haber gelir.