Scarlett Johansson’un canlandırdığı karakterimizin hikayesi Avengers: Endgame’de ölümünden sonra sona ererken, Natasha Romanoff’un hikayesi Cate Shortland’ın yönettiği bu yılki solo filmi Black Widow ile genişletildi.

Johansson’ın Black Widow olarak MCU’daki hikayesini kapatma şekli oldukça tartışmalıydı. Ruh Taşı karşılığında Vormir’de ölmesi hayranlarından bazı yoğun eleştiriler almasına neden oldu. Buna ek olarak Black Widow bağımsız filminin 4. Aşamayı başlatması gerekiyordu, ancak koronavirüs pandemisi nedeniyle birkaç kez ertelendi. Filmin hem sinemalarda hem de Disney+’da hibrit olarak piyasaya sürülmesi Johansson’ın Disney’e dava açmasına da yol açtı. Neyse ki her iki taraf da bir orta yol buldu ve Johansson, Disney-Marvel Studios ile çalışmaya devam etmeye hala açık olduğunu söyledi hatta görünüşe göre bu söylem çoktan meyvesini vermeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Johansson, Amerikan Sinematek Ödülü’nün 35. sahibi oldu. Ödülün ardından Marvel Studios patronu Kevin Feige, Sam Rockwell, Chris Evans, Samuel L. Jackson, Robert Downey Jr. ve Jeremy Renner gibi yıldızlar Johanssona karşı duygu ve düşüncelerini iletti. Kevin Feige’nin dedikleri şu şekildeydi:

“Scarlett yeteneğini ve yıldız gücünü on yıldan fazla bir süredir Marvel Sinematik Evrenine ödünç verdi. Bunca yıldır önemli bir rol oynamayı seçtiği için ona son derece müteşekkirim. Onunla çalışmak gerçekten kariyerimin en unutulmaz ve ödüllendirici işbirliklerinden biri oldu.”

Hollywood haber kaynağı Deadline muhabirlerinin dediklerine göre Feige, röportaj dışında konuşurken aktrisin “çok gizli” bir Marvel Studios projesinde çalıştığını ve aynı zamanda yaklaşmakta olan projenin yapımcısı olarak görev yapacağını belirtti.

Black Widow yayınlanmadan önce bile Feige’nin niyeti Johansson ile birlikte çalışmaya devam etmekti. Marvel başkanı, ikonik Avenger’ı oynamanın ötesinde bağımsız Marvel filmlerinde de yer almasını istediğini belirtmişti. Şu anda Johansson’ın bu gizemli yeni işbirliği hakkında Marvel Studios ile görüşme halinde olduğu görülüyor. Her halükarda, gerçekleşen bu dava süresi boyunca Fegie’nin aktrisin yanında yer aldığı ve bu nedenle Marvel Studios ile olan ilişkisinin tartışmadan etkilenmediği bildirildi.

Feige, yeni girişimin Black Widow karakteriyle herhangi bir bağlantısı olmadığını söylediğinden çoğu kişi projenin gerçekte ne hakkında olabileceğini merak edecek. Aslına bakacak olursak şu anda MCU’nun güçlendirilmiş kadın karakterlere ihtiyacı var. Durum ne olursa olsun izleyiciler bu gizemli projenin yakın zamanda gerçekleşmesini beklememeli. MCU’nun listesi 2023’e kadar dolu, bir dünya dizi film ve şova sahip. Yine de Johansson’ın ilk kadın Avenger olarak damgasını vurduktan sonra Marvel evreninde yer almaya devam edeceğini duymak heyecan verici.