Scarlett Johansson’ın Disney ile yaptığı Black Widow davası anlaşmasının, aktrisin 40 milyon dolar kazanmasıyla sonuçlandığı bildirildi. Natasha Romanoff’un Marvel Sinema Evreninde uzun zamandır beklenen ilk solo filminin yayınlanmasından kısa bir süre sonra Johansson, Hollywood’a büyük bir sürpriz yaptı. Black Widow’u sinemalarda ve Disney+’da aynı anda Premier Erişim başlığı olarak yayınlama kararı alındıktan sonra Disney’e dava açmaya karar verdi.

Johansson’ın avukatları ve Disney’in temsilcileri birden fazla ifadeyle kendi taraflarını savunmuşlardı, Yine de Hollywood ve dış gözlemcilerin çoğu Johansson’un yanında yer aldı. Black Widow davası artık bitti, Johansson ve Disney mahkemeye çıkmadan anlaşmaya vardılar.

İki taraf arasında gerçekleşen anlaşmanın şartları hemen açıklanmadı, ancak Deadline muhasebecileri, Black Widow yıldızının Stüdyodan ne kadar para aldığını ortaya çıkardı. Disney’in davayı çözmenin bir parçası olarak Johansson’a 40 milyon dolar ödeyeceği bildirildi. Johansson’ın, paranın hepsini tek seferde almak yerine birden fazla ödeme ile tazmin edileceği bir diğer konu.

Johansson, Black Widow davasından 40 milyon dolar daha kazanıyor ve bu eski MCU yıldızı için büyük bir kazanç. Johansson’un ekibinin daha önce bahsettiği tahmini 50 milyon dolarlık kayıp, filmin pandemi olmayan bir ortamda gişede ne kadar iyi performans göstereceğine dayanıyordu. Black Widow’un gişe toplamı 387 milyon dolar, ancak Disney+’daki Premier Access satışlarının filmin toplamını 500 milyon doların üzerine çıkardığı bildiriliyor. Bu, Black Widow’un salgından önce kazanması beklenen tutardan hala çok düşük. Johansson devasa bir yıldız ve filmi 1 milyar dolarlık MCU yapımı olabilirdi. Görünüşe göre Disney, Johansson’a film bu kriterlere ulaşmış gibi ödeme yapıyor.

Johansson, Black Widow için hak ettiği büyük maaşı kazandığına göre Disney ile arasında sorunsuz bir yolculuk olmalı. Halen Disney’in Tower Of Terror filminde yer alması bekleniyor. Dahası, Johansson’ın 40 milyon dolarlık Black Widow anlaşması, Disney’in yıldızlarına biraz daha adil davranmasını sağlayacak gibi gösteriyor.