Avengers: Endgame, zaman yolculuğu planının bir parçası olarak Natasha’nın ölümünü içeriyordu. Johansson daha sonra Black Widow’da rol aldı ve sonunda Natasha’nın özel bir solo bir film çekmesine izin veren Black Widow’un yapımcılığını yaptı.

Marvel Studios, Black Widow’u süper casus konusunda MCU’dan uygun bir çıkış sağlamak için kullandı ve yapım aktrisin göründüğü son film oldu. Johansson, Black Widow nedeniyle Disney’e dava açtığında genel olarak herkes oyuncunun yanında durmuştu. Ancak dava Johansson’ın lehine sonuçlandı. Bu karardan sonra bile Johansson’ın Marvel Studios ile işinin bittiğine inanılıyordu. Bunun nedeni Marvel veya başkan Kevin Feige ile arasının kötü olması değil, Natasha Romanoff’un hikayesinin bitmesi ve Yelena Belova’nın MCU’nun geleceğine mantoyu taşıması için zemin hazırlamasıydı.

Çeşitli geliştirme aşamalarında olan iki düzineden fazla onaylanmış MCU filmi ve dizisi var, ancak genellikle ağzı sıkı başrolümüz Kevin Feige şimdi bir başkasını ortaya çıkardı. Johansson’ın yapımcı olarak hizmet vereceği gizli bir MCU projesi üzerinde çalıştığını duyurdu. Feige, Johansson’ın yeni MCU projesinin Black Widow ile ilgili olmadığınıda vurguladı. Bu da, A sınıfındaki bir yıldızın nelere dahil olabileceği hakkında birçok soruyu gündeme getirdi. İşte şimdi potansiyel olarak listelediğimiz olası yapımların sıralaması.

A-Force (Güç)

Scarlett Johansson’ın dahil olması için en mantıklı olan bir MCU projesi varsa, o da sıklıkla tartışılan A-Force filmi olurdu. Marvel Studios şimdiye kadar Captain Marvel ve Black Widow’da kadın süper kahramanların oynadığı iki film yayınladı, ancak Ant-Man ve Eternals kadın başrol oyuncuları göz önüne alındığında hepsi benzer bir kategoriye girebilir.

MCU’nun kadın süper kahramanları Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame’i çekerken bir ekip filmi hayal etmeye başladılar. Scarlett Johansson, Tessa Thompson, Brie Larson, Zoe Saldana, Danai Gurira, Karen Gillan, Evangeline Lilly ve Pom Klementieff’in bir MCU filminde birlikte çalışmanın ne kadar havalı olacağını tartıştıkları anlara şahit olmuştuk. Bu fikir gayri resmi olarak A-Force gibi bir kadın süper kahraman filminin yakında gerçekleşebileceği konusunda düşüncelerimize kazınabilir.

Avengers 5

Scarlett Johansson’ın gizli MCU projesi muhtemelen Avengers 5 bile olabilir. Aktris her filmde artan bir rol üstlendi ve yeni nesil MCU kahramanlarına rehberlik etmekle ilgilenebilir. Marvel Studios henüz Avengers 5 için planlarını açıklamadı. Aşama 4’ün geri kalanının nasıl ilerlediğine bağlı olarak bir sonraki dönemde şekillenmeye başlayacağı kesin.

Russo Kardeşlerin Gizli Projesi

Scarlett Johansson’ın gizli projesinin Russo kardeşlerin yapmak için uzunca bir süre müzakere ettiği gizemli MCU filmiyle aynı olması şaşırtıcı olmayacaktır. Johansson, MCU filmlerinin dördünde de Anthony ve Joe Russo ile çalıştı. Ancak Russo kardeşleri geri dönmeye ve Scarlett Johansson’ın yapımcı olarak yer almasını talep etmeye ikna edecek kadar büyük hangi projenin olacağı belli değil.

Kadın Süper Kahraman Belgeseli

Şimdiye dek hep büyük projelere göz attık ancak Scarlett Johansson, çalışmakta olduğu teyit edilen daha küçük bir Marvel Studios yapımı üzerinde gizlice çalışıyor olabilir. Stüdyo, 2021 yazında Disney+ için MCU’da yer alan kadınlara odaklanan, senaryosu yazılmamış orijinal bir belgesel dizisinin geliştirildiğini duyurmuştu. Scarlett Johansson yapıma özel bir ilgi duymuş olabilir. Belgeselin detayları şimdilik gizli tutulduğundan resmi olarak duyurulmasına rağmen Feige’in çok gizli bir Marvel Studios projesi olarak tanımlamasına uyabilir.