Shang-Chi ve On Halka Efsanesi bir önceki Marvel filmi Black Widow’dan daha güçlü bir ikinci hafta sonu geçierecek gibi gözüküyor. MCU’nun ilk Asyalı süper kahraman filmi, hem hayranlar hem de eleştirmenler tarafından beğeniyle karşılanmak üzere 3 Eylül’de yalnızca sinemalarda gösterime girdi. Film, dört günlük hafta sonu boyunca 94 milyon $ yurtiçi gelir elde ederek bir gişe rekoru kırdı. Bu başarı Cadılar Bayramı’nın en yüksek gişe rekorunu kıran bir başarıydı, bu dönem genellikle gişe için sessiz bir zaman olarak görülüyordu.

Black Widow 9 Temmuz’da sinemalarda ve Disney+’da gösterime girdiğinde, yerel gişede 80 milyon dolar kazandı ve yayın akışından elde edilen 60 milyon dolarlık raporla birlikte yazın en yüksek hasılat yapan filmi oldu. Ancak film ikinci hafta sonunda gişede %67’lik bir düşüş gördü, şok edici derecedeki bu dik düşüş, Disney+’ta bulunabilirliği, Delta varyantının ortaya çıkması ve korsan yayınlarındaki artış gibi bir dizi faktöre bağlandı. Yapım ilk 3 hafta boyunca en çok korsan izlenen film oldu.

Shang Chi ikinci Cuma gününde 9.7 milyon dolar kazandı, önde gelen uzmanlar filmin ikinci hafta sonununda toplam 32 milyon dolar hasılat elde edeceğini tahmin ediyor, bu da Black Widow tarafında kazanılan 25 milyon dolardan çok daha yüksek. Bu miktar aynı zamanda Shang-Chi’nin Black Widow’dan daha yüksek bir tahmini on günlük toplamı olduğu anlamına geliyor.

Shang-Chi’nin ikinci hafta sonu boyunca nasıl bir performans sergilemeye devam edeceğini göreceğiz, ancak tahminler film için iyi görünüyor. Umarız bu başarı trendini sürdürebilir ve mevcut iklime rağmen sinema yayınlarının hala geçerli olduğunu kanıtlayabilir. Son olarak Shang-Chi’nin henüz gişede güçlü bir rakiple karşılaşmadığını belirtmekte fayda var.