Uyarı, Bu Makale Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi hakkında spoiler içerir.

Shang-Chi 10 Halka Efsanesi, Marvel Sinematik Evrenine yeni bir kahraman getirmekten çok daha fazlasını yaptı. Film geride kırıntılar bıraktı, böylece hayranlar, Avengers’ı bir kez daha bir araya gelmeye zorlayacak bir sonraki evreni sarsan tehdidin ne olduğunu düşünmeye başlayabilir. Büyülü ejderhalar ve ruh emici iblisler ile Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi’nde keşfedilecek çok şey var. Bununla birlikte, hiçbir unsur bu On Yüzük kadar gizemli değil gibi gözüküyor.

On Yüzük, MCU için yaratılmamış olsa da, eserlerin sinematik versiyonu, yepyeni bir dizi güç ve yeni bir gizemli köken ile çizgi romandaki benzerlerinden çok farklı. Ancak Shang-Chi’nin On Yüzüğü ne kadar güçlü? Yeni tehditleri nasıl imha edebilirler? On Yüzük’ün tam olarak ne olduğunu ve MCU’nun geleceği için ne anlama geldiğini anlamak için Marvel’in çizgi romanına dalmanın zamanı geldi.

On Yüzüğün Güçleri Nelerdir?

On Yüzük, Mandarin’i tanıtan aynı çizgi roman olarak 1964’te Stan Lee ve Don Heck tarafından yaratıldı. Her halka çizgi romanlarda zihin kontrolü veya patlama gibi farklı bir süper güç verir. Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi, eserlerin güçlerini tamamen yeniledi. Yeni başlayanlar için, Shang-Chi’nin On Yüzüğü, ruhsal enerjiyle birbirine bağlanan ve sahibi tarafından farklı şekillerde şekillendirilebilen tek bir silah olarak birlikte çalışan bir alet. Ayrıca, On Yüzük’ün film versiyonu, kullananın kollarına takılan yüzük yerine halka bileziklerden oluşuyor.

On Yüzük, kendi başına kollara girmeden önce, mermi gibi ayrı ayrı fırlatılabilir. Yıkıcı bir kırbaç oluşturmak için tüm halkaları birbirine bağlayan enerjiyi kullanmak da mümkündür. On Yüzükten gelen enerji aynı zamanda patlamaları itici güç olarak da kullanabilir, böylece onu kullanan kişi inanılmaz yüksekliklere sıçrayabilir veya düşüşlerini kırabilir.

On halka, sahibinin iradesine göre hareket eder, basitçe söylemek gerekirse, on yüzük yetenekli savaşçıların elinde çok daha etkili olacak tehlikeli silahlardır. Ancak On Yüzük tam olarak nereden geldi? Bu, MCU’nun bile henüz çözemediği bir gizem.

Kaynak: screenrant.com

SONRAKİ:

DOKTOR STRANGE’İN YÜKSELİŞİ DURDURULAMIYOR: KADİM KİŞİDEN GÜÇLÜ