Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi gişe beklentilerini paramparça etti, hatta yeni bir gişe rekoru kırarak yepyeni bir gişe normali ortaya çıkardı. Gişeler eskisi gibi olmasa ve asla tam olarak toparlanamayacak olsa da, pandemi sonrası gişe rekorları kıran büyük filmlerin olacağı artık su götürmez bir gerçek.

Uçsuz bucaksız bir 2020 gişesinden sonra 2021, F9 ve Black Widow gibi bazı büyük yapımlar gişe için bir miktar umut vaat etti, ancak toplam hasılatları hala pandemi öncesi seviyelerden biraz az. Büyük kazançlara rağmen, The Suicide Squad veya Space Jam: A New Legacy gibi büyük tökezlemeler yaşayan filmlerde oldu. Filmin dağıtımcısı Disney, Shang-Chi’nin Pazartesi günü 12.1 milyon dolar daha bilet satmasını bekliyordu ancak film 30,6 milyon dolarlık artış ile düşünceyi ikiye katladı.

Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi Marvel’ın hala gişede söz sahibi olduğunu gösteriyor, aynı zamanda pandemi sonrası gişe performansında sınırları ortaya koyuyor. 75 milyon dolarlık açılış hafta sonu büyük bir kazanç, ancak bu gişenin gerçekten pandemi öncesi seviyelere döndüğü veya bu seviyeleri aştığı anlamına gelmiyor.

Hala net olmayan şey, bu yeni gişe normalinin tam olarak ne olduğu. Black Widow ile karşılaştırma yapmıyoruz çünkü o tarafta olaylar biraz karışık, Şunu da unutmamak gerek, Shang-Chi’nin açılışı 2015’teki Ant-Man’den bu yana MCU’nun en düşük gişe seviyesi.

SONRAKİ:

SHANG-CHİ’NİN YÖNETMENİ KARAKTERİN GÜÇ SEVİYESİNİN HULK VE THOR İLE KARŞILAŞTIRILABİLİR OLDUĞUNU SÖYLÜYOR