Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi filmi, MCU’ya, önümüzdeki yıllarda Dünya’yı bazı güçlü tehditlere karşı savunmak zorunda kalacak yeni bir kahraman getiriyor. Resmi Avengers’ın yarısı ya öldü ya da emekli oldu, anlaşılan o ki MCU’nun desteğe ihtiyacı var. MCU’da ki Shang-Chi ne kadar güçlü? Yaklaşan tehditlere karşı başarılı olabilir mi? Karakterin güçlerine ve neler yapabildiğine bir göz atalım.

Shang-Chi’nin Süper Gücü Sağlam Olmak

Shang-Chi’nin etkileyici savaş yetenekleri, kahramana daha çocukken damgasını vurmuştu. Yedi yaşında, suç örgütü lideri babası Wenwu’nun emriyle On Yüzük suikastçısı olarak acımasız eğitimine başladı. Şafaktan gün batımına kadar, On Yüzük’ün en iyi dövüşçüsü olan Ölüm Taciri’nin bakışları altında bedenini ve zihnini güçlendirdi. Shang-Chi’ye dört farklı dil, her türlü silahı kullanması ve birkaç dövüş sanatında ustalaşması öğretildi.

On dört yaşına geldiğinde, canlı bir silaha benziyordu. Shang-Chi’nin film geçmişi çizgi roman hikayesini yansıtıyor, çünkü kahramanın tek resmi gücü, süper güçlü varlıklarla elleriyle savaşabilen bir kung-fu ustası olmak. Tabii ki, Shang-Chi’nin güçleri burada sona ermiş olsaydı, zaten yeterli olurdu. Ne de olsa Natasha Romanoff ve Clint Barton bir Avenger olmak için süper güçlere ihtiyacınız olmadığını defalarca kanıtladılar. Bununla birlikte, MCU geliştikçe Dünya daha güçlü varlıklar tarafından saldırıya uğradıkça, karakterde biraz sihir bulundurmaktan zarar gelmez. Bu yüzden Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi, kahramana bazı ufak güçler daha verdi.

Halkaların Gücü

Filmde farklı olarak her halkanın ayrıca farklı bir gücü vardır, bazıları süper hızı simüle eder, bazıları da zihin kontrolü ve yanılsamalar yaratmak için kullanılır. Filmde, yüzükler kol bantları olarak yeniden tasarlandı ve yetenekleri çizgi romanlarla tam olarak uyuşmayabilir, ancak halkalar ona sahip olan herkesi süper güçlerle doldurabiliyor ve buna Shang-Chi’yi de dahil. Bu halkaların Sonsuzluk Eldiveni’nden sonra gelen en güçlü silah olacağı tahmin ediliyor.

Böylece, inanılmaz dövüş becerileri, On Yüzük ve emaneti tam potansiyeliyle kullanmak için mistik mirasıyla, MCU’daki en güçlü kahramanlardan biri oldu. Şimdi, kahramana meydan okuyacak kadar büyük bir tehdide ihtiyacımız var.