Uyarı: Bu yazı She-Hulk 1. bölüm hakkında spoiler içermektedir.

She-Hulk: Attorney At Law dizisinin 1. bölümünde gizemli bir uzay gemisi, içinde Bruce’un da olduğu bir araba kazasına neden olur, aslında bu kazanın gelecek için büyük etkileri vardır. She-Hulk’un ilk bölümünün odak noktası, Jennifer Walters’ın başlangıcını ve Marvel Sinematik Evrenin’in nasıl en yeni süper kahramanı olacağını açıklamak üzerine kuruldu.

Olayların çoğu Bruce Banner’ın kanına maruz kaldıktan sonra başına gelenler üzerine olsa da, hayatını değiştiren bu ana yol oldukça şaşırtıcı. Bunun nedeni ise She-Hulk 1. bölümde Jennifer ve Bruce’un araba kazası geçirmesine neden olan garip bir uzay gemisi.

She-Hulk 1. bölümde uzay gemisinin bir “Sakaaran Sınıf-Sekiz” kurye gemisi olduğu doğrulandı. İzleyiciler bu geminin tam olarak nereden gelebileceğini Thor: Ragnarok’u hatırlayarak öğrenebilir. Zaten Sakaar’da görülen bazı uzay gemileri tam olarak bu şekildeydi.

Dizide Akıllı Hulk geminin kimliğini doğrular ve Jennifer’a bunun birisinin kendisine bir mesaj iletmeye çalıştığı anlamına geldiğini söyler. Bruce, kimden olabileceği veya Sakaaran uzay gemisinin hangi mesajı taşıyabileceği konusunda gelişmiş bilgileri öne sürmez. En azından 1. bölüm her iki bilgiyi de doğrulamaz, ancak uzay gemisinin görünümü She-Hulk’un başlamasına yardımcı olmanın ötesinde MCU için büyük dalgalanma etkilerine sahip olabilir.

Hulk’un Oğlu Geliyor! (World War Hulk?)

Dünya’da Hulk’u arayan bir Sakaaran uzay gemisinin olması tesadüf değil, yani Marvel, Hulk’un oğlu Skaar’ı tanıtmanın eşiğinde olabilir. MCU, Hulk’ın Sakaar’daki yaşamının bir kısmını Thor: Ragnarok’ta bizlere gösterdi. Evrenin çizgi romanları yansıttığını göz önünde bulundurursak Hulk’un gezegenin diğer sakinlerinden birine aşık olması oldukça muhtemeldir.

Hulk çizgi romanlarda Caiera’ya aşık oldu ve Skaar adında bir çocuğun babası oldu. Ancak Caiera öldükten ve Hulk, Avengers ile beraber savaşmak için Sakaar’dan ayrıldıktan sonra Skaar babasını karşılamaya geldi. She-Hulk’ta gözüken uzay gemisinin, Hulk’un Sakaar’da bir oğlu olduğuna dair bir mesaj iletmek anlamına gelmesi oldukça muhtemeldir.

Skaar’ın She-Hulk’taki potansiyel görünümü, Marvel’ın World War Hulk filmi için yaptığı teaserın ilk parçası olabilir. Film geçen yıl boyunca söylentiler arasındaydı. Marvel Studios belki de yeni Disney+ dizisinin sürprizini bozmamak için resmi olarak açıklamadı.

She-Hulk: Attorney At Law 1. bölüm bu kounuyu yüzeysel olarak işlerken, uzay gemisinin ilerleyen dizide daha büyük bir rol oynaması beklenebilir.