Aynı ada sahip çizgi roman karakterine dayanan Disney+’ın She-Hulk dizisi, bu yazın ortalarında yayın platformunun büyüyen süper kahraman dizi listesine katılmaya hazırlanıyor. Dizide Tatiana Maslany, Jennifer Walters, diğer adıyla She-Hulk olarak rol alıyor, ancak aynı zamanda Mark Ruffalo’nun Hulk’u gibi önemli isimler de kadroda mevcut.

Geçen haftanın başlarında yayınlanan She-Hulk dizisinin ilk fragmanı, çoğu hayranları heyecanlandıran unsurlar içeriyordu. Ancak fragmanın yayınlanmasının hemen ardından birçok izleyici, ana karakteri oluşturmada kullanılan efektleri beğenmediğini dile getirdi. Bazıları She-Hulk’un efektlerini onlarca yıllık film ve dizilerle karşılaştırdı ve birçoğu karakterin pürüzsüz, sahte görünümlü cildini odak noktası olarak eleştirdi.

Disney+’ta yayınlanan She-Hulk fragmanını izleyen bazı dikkatli hayranlar, yeni yayınlanan sürüm ile fragmanın geçen hafta YouTube’a gelen sürümü arasında önemli bir kalite farkı fark ettiler. Hayranlar yeni fragman ve eski fragmandan yan yana karşılaştırmalar yayınladılar ve efektlerin genel kalitesinde, özellikle de She-Hulk’un cilt dokusunda gözle görülür bir gelişme olduğunu gösterdiler. Görsellere bir göz atın:

Tartışılan konular arasında kalite farkının MCU görsel efekt sanatçılarının sahne arkasında efektleri gerçekten geliştirmesinden mi yoksa YouTube’daki video sıkıştırma politikasının Disney+’dakinden daha agresif olmasından mı kaynaklandığı en merak edilen konulardan birisi, ancak buradaki cilt dokusunun farkı oldukça dikkat çekici.

Önemli kaynaklara ve devasa bütçelere sahip olmakla birlikte, son yıllarda pek çok MCU projesi birçok hayranın düşük kaliteli görsel efektler olarak nitelendirdiği seviyede kaldı. Örneğin, orijinal Iron Man ile karşılaştırıldığında Black Widow ve Spider-Man: No Way Home gibi son MCU filmlerinde yer alan bazı efektler, en azından bazı alanlarda gözle görülür bir kalitesizlik sergiledi. Son olarak She-Hulk dizisi 17 Ağustos’ta yayınlandığında efektlerin nasıl görüneceği hakkında daha fazla bilgiye sahip olabileceğiz.