She-Hulk’ın son bölümü Intelligencia olarak bilinen gizli bir grubu tanıtırken Marvel Sinematik Evreni, artık karanlık sırlarını yöneten yeni bir gizli organizasyona sahip. Dizinin altıncı bölümünün son anları, Jennifer Walters’ın şu anki hedef olarak bu grubun serinin geleceği üzerinde büyük bir etkisi olacağını ima etti.

Intelligencia MCU’da gelecekteki hikaye anlatımı için pek çok yeni yol sunuyor, hatta muhtemelen Kaptan Amerika: New World Order ve Thunderbolts gibi heyecan verici içeriklere kadar yayılacak. Marvel Comics’te merak uyandıran bir geçmişe sahip olan Intelligencia hakkında bilinmesi gereken şeylere bugün buradan göz atabilirsiniz.

Intelligencia’nın Kurucu Karakteri Leader

Marvel Comics’te Intelligencia, Lider olarak bilinen kötü adam Dr. Samuel Sterns tarafından kurulmuştur. O grubun ilk üyelerini birer birer toplar, yalnızca kendi türlerinin en parlakları olduğuna inandıklarını işe alır, zekasını değersiz gördüğü kişilerle düşüncelerini paylaşmak istemezdi.

Amaçları Güç ve Bilgiyi Paylaşmak

Çizgi roman dünyasındaki süper kahramanlardan oluşan diğer tüm ekipler gibi, Intelligencia da kötü adamlar arasında bilgi alışverişi yapan bir ağ olarak çok özel bir amaç için bir araya getirildi. Hulk’la kavga üstüne kavgayı kaybetmekten bıkan Lider, süpervizörlükte en parlak beyinleri bir araya getirmenin onların güç ve bilgi arayışlarına yardımcı olabileceğinden şüpheleniyordu. Günün sonunda topluluk oluştu ve işe yaradı.

Doctor Doom ve MODOK Gibi Üyeleri İçeren Devasa Bir Grup

Intelligencia’nın çizgi roman versiyonu Marvel Universe’nin en güçlü süper kötülerinden bazılarını içeriyordu. Lider tarafından yönetilen grup, Doctor Doom, Red Ghost, MODOK, the Wizard, Egghead, the Mad Thinker ve daha fazlası gibi kayda değer isimlerden oluşuyordu. Grubun orijinal kadrosunun her üyesi MCU’da çıkış yapmamış olsa da bu karakterlerin birçoğu, Ant-Man and Wasp: Quantumania’da öne çıkan bir role sahip olacak.

Atlantis ve Wakanda’ya Baskınlar

Nihai bilgi ve güç arayışlarında Intelligencia, gelmiş geçmiş en güçlü uluslardan ikisine baskın düzenlemeyi bile üstlendi. Lider ve yurttaşları, hem su altı şehri Atlantis’e hem de Afrika ülkesi Wakanda’ya başarıyla sızdılar. Atlantis ve Wakanda’ya yapılan baskın, her iki ülke de savunma taktikleriyle ünlü olduğu için Intelligencia açısından inanılmaz derecede etkileyici bir başarıydı.

Doom Tarafından İhanete Uğrandı

Onların saflarının bir üyesi olmasına rağmen Doctor Doom, Intelligencia’nın diğer üyelerine şaşırtıcı bir şekilde sadakatsizdi. Karakter İskenderiye Kütüphanesi’nin tüm parçalarını ele geçirdikten sonra grubun diğer üyelerine ihanet etti, saflarına savaş açtı ve onları Letonya’dan kovdu.

Dağıldı ve Tekrar Bir Araya Geldi

Doctor Doom tarafından mağlup edildikten sonra Intelligencia’nın geri kalan üyeleri dağıldı fakat sonunda kendilerine yanlış yapanlardan intikam almak isteyen MODOK tarafından tekrar bir araya getirildi. Görünüşe göre General Ross’un kendisi tarafından desteklenerek, Red Hulk ve Lyra da dahil olmak üzere ekibin birkaç yeni üyesini topladı.