Hayranlar MCU’nun bir sonraki dizisinin gelişini heyecanla beklerken, ne tür bir hikayede olduklarını tam olarak anlamayan birçok yeni kitlesi var. She-Hulk, Disney+’ta yayınlanmaya yeni başlayacağından, yaklaşan dizi ve ilgili evreni hakkında hayranların kesinlikle bilmesi gereken birkaç önemli gerçek var. Gelin bunlara hep beraber göz atalım:

İnsanüstü Bir Avukat

She-Hulk: Attorney at Law’ın son fragmanları, Jennifer Walter’ın kendi adını taşıyan kariyerini ön plana çıkardığını ve mahkemede süper insanları savunan yeşil dev kahraman olarak betimlendi. She-Hulk, Marvel’da ki yargı sisteminde avukat olarak çalışan birkaç süper kahramandan sadece biridir. Karakter çizgi roman tarihi boyunca genellikle diğer süper kahramanların avukatlığını yaptı ve insanüstü eğilimleri nedeniyle onları savunmak için en uygun kişi olduğunu söyledi.

Bruce’un MCU Yolculuğu

She-Hulk, Marvel Sinematik Evrenine birkaç yeni karakter tanıtacak olsa da, kadronun daha heyecan verici üyelerinden biri izleyicilerin zaten yakından tanıdığı bir karakter olan Bruce Banner’dır. Mark Ruffalo, dizide Bruce Banner olarak sekizinci MCU görünümünü yapacak ve kuzenine Hulk yolunda koçluk yapacak. Kim bilir, belki gelecekteki görünümü World War Hulk olur.

4. Aşamanın Son Dizisi

MCU’nun San Diego Comic-Con’daki son duyuruları sayesinde, hayranlar artık yeni isimli Multiverse Saga hakkında her zamankinden çok daha fazla şey biliyorlar, buna 4. Aşama’nın bitiş noktası da dahil. She-Hulk böylece Aşama 5’in başlangıcından önceki son Disney+ dizisini oluşturacak.

Yepyeni Bir Daradevil

She-Hulk’ın en heyecan verici yönlerinden biri Charlie Cox’un Daredevil olarak bilinen Matt Murdock’unun dönüşü. Karakterin dizide önemli bir role sahip olduğu onaylandıktan sonra hayranlar, Daredevil 3. sezonda görüldüğü zamandan oldukça farklı görünen yeni kostümüne bile göz atabildi.

Yarım Saatlik Bölüm Süreleri

İzleyiciler, MCU’nun diğer bölümleriyle karşılaştırıldığında She-Hulk’un tamamen farklı süresine ve genel tonuna biraz şaşırabilir. Dizi, Jennifer Walters’ın bir savunma avukatı olarak kariyerine odaklanacak olan “yarım saatlik yasal komedi” türü olarak tanıtıldı.

Zaman Çizelgesi

She-Hulk’un baş yazarı Jessica Gao, TVline ile yaptığı röportajda dizinin MCU’nun genel zaman çizelgesine uyduğunu açıkladı. Gao, yaptığı yorumlarda dizinin Shang-Chi’de yaşanan olaylardan kısa bir süre sonra geçeceğini belirtmişti.