İlk She-Hulk fragmanı izleyicilere Disney+ dizisinin nasıl şekillenebileceğine dair erken bir gösterge verdi, ancak birçok izleyici She-Hulk’un Görsel Efektlerinin neden bu kadar kötü göründüğünü merak etmeden duramadı. Mevcut görüntüler dizinin yıldızlarını kısa sahnelerde gösterdi, ancak genel vizyonu tehlikeye atan standart altı efektler konusunda meşru bir endişe var.

Fragman somut olay örgüsü ayrıntılarını minimumda tutsa da Bruce, Jennifer’ı kahramanlık sanatında eğitmeye yardım ederken görülüyor. Bununla birlikte Bruce’un önceki birkaç versiyonunun aksine Jennifer, kendisinin biraz daha büyük hali ve yeşil tonlu bir versiyonu olarak görünerek toplum içinde oldukça hızlı bir adaptasyon sağlıyor gibi görünüyor. Bu olay da haliyle fiziksel olarak etkileyici biçimde CGI sorunlarını belirginleştirir. Önceki birçok MCU Hulk görünümünün aksine She-Hulk, özellikle halkla etkileşime girerken inandırıcı olmayan bir tiplemeyle işlenmiş gibi görünüyor. Bu da izleyiciler arasında bazı ciddi soruları gündeme getirdi ve birçoğu, efektlerin tam olarak neden bu kadar sağlam görünmediği konusunda sorular sormaya başladı.

She-Hulk’un görsel efektlerinin neden bu kadar kötü göründüğünün birkaç olası açıklaması var. Dikkate alınması gereken önemli bir nokta, dizinin VFX ağırlıklı doğası göz önüne alındığında (Hawkeye gibi diğer Disney+ dizileriyle karşılaştırıldığında), She-Hulk’un bütçesinin büyük bir bölümü CGI masraflarına ayrılması. Nispeten sınırlı kaynaklarla özellikle tam teşekküllü bir sinema filmine karşı bazı köşelerin kırpılmış olması şaşırtıcı değil.

Ek olarak VFX endüstrisinin dikkate alınması gereken tehlikeli bir durumu var. Inverse tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, “VFX endüstrisinin başı çok uzun zamandır dertte.” Aynı makale, Marvel’ın bu sorunlarla ilk kez karşılaşmadığını, stüdyonun 2018’de ki Black Panther gibi büyük bütçeli projelerinde bile VFX sorunlarının altından kalkamadığını ortaya koyuyor.

Dile getirilen pek çok endişe olsa da She-Hulk’un efektlerinin durumu hakkında iyimser olmak için de nedenler var. Birincisi She-Hulk fragmanı dizinin gelmesinden birkaç ay önce yayınlandı. Teorik olarak bu süre serinin görsel efektlerinin iyileştirilmesi ve üzerinde çalışılması için potansiyel bir pencere bırakıyor. Çok uzun bir çalışma süresi olmasa da nihai sonucun iyileştirilmesi için hala bir fırsat var.

Ayrıca Marvel’ın kendi ürettiği dizilerinde zorlu CGI projelerini gerçekleştirmeye yabancı olmadığı gerçeğini de dikkate almak önemlidir. Örneğin Loki, dünya dışı dövüşler ve çoklu görsel efekt karakterleri dahil olmak üzere tamamen bilgisayar tarafından oluşturulan bir takım unsurlar içeriyordu.

Bu örnek diziler She-Hulk’un da aynı şeyi yapabileceğine dair her türlü göstergeyi vererek etkili ve inandırıcı bir şekilde gerçekleşeceğini düşündürtüyor. İzleyicilerin görüşlerine bakacak olursak hiç şüphe yok ki ilk fragman endişe için bir neden veriyor. Ancak Marvel ve Disney+’ın geçmiş sicili She-Hulk’un ortaya çıktığında bu sorunların çoğunun çözüleceğini gösteriyor.