Yayın savaşları, pandemi kaynaklı kapanmalar, gecikmeler ve sinema salonlarıyla ilgili belirsizlikler nedeniyle son aylar film stüdyolarına pek de iyi davranmadı. Ancak Barry Keoghan gibi bazı Hollywood yıldızları için aynı şey söylenemez. Oyuncu geçtiğimiz yıl içinde Eternals’da Druig rolünde ve The Batman’da sürpriz bir rolde yer aldı. İrlandalı aktör, Hollywood’un gözünü ilk olarak The Killing of a Sacred Deer ve Christopher Nolan’ın Dunkirk filmindeki rolleriyle yakaladı.

Aktörün birden fazla yeni projesi olmasına ve hem MCU’da hem de The Batman’in olası devam filmlerinde devam etme potansiyeline rağmen bugün farklı bir nedenle manşetlere eklendi.

İrlanda’nın Başkenti Dublin’de Tutuklandı

İrlanda merkezli haber kaynakları tarafından bildirildiği üzere aktör Barry Keoghan 10 Nisan Pazar sabahı sakinlerin ilgili şikayetleri nedeniyle Dublin’de tutuklandı. Yetkililer geldiğinde 29 yaşındaki aktörü sarhoş buldular.

Tutuklamaya tanık olanlar aktörün daha sonra Garda’ya (İrlanda’nın ulusal polis teşkilâtı) götürüldüğünü ve oradan kefaletsiz olarak serbest bırakıldığını açıkladılar.

Reeves’in yönettiği ve birlikte yazdığı The Batman’de Bruce Wayne/Batman rolünde Pattinson, Selina Kyle ise Catwoman rolünde yer alıyor. Keoghan’ın Joker görünümü sinemalara yansımadı, ancak daha sonra silinmiş bir sahne olarak adlandırılan videoda yer aldı. Bu olayın Keoghan’ın kariyerini etkileyeceği belirsiz ancak aile dostu içerikler üreten Marvel’ın oyuncularının böyle işlere bulaşması stüdyonun dikkatini çekmiş olabilir.