Spider-Man klasik görünümünün haricinde bazı varyasyonlara geri dönse de, karakterin tarihinde bazı korkunç Örümcek Adam kostümleri olmuştur. Bunların bazıları Fan art bazılarıysa çizgi roman kostümleri. Kısaca listemizde bol bol karışık kostüm bulunmakta. Hadi gelin onlara bir göz atalım.

Örümcek Klan Kostümü

Bir karakteri o kadar çok değiştirdiğiniz bir nokta gelir ki, hepimizin bildiği ve sevdiği karakter olmaktan çıkarlar. Marvel’s Mangaverse’de yer alan Spidey için de durum buydu. Botlar hakkında yorum bile yapmayacağız…

Gizli Kostüm

Hiç Örümcek Adam’a bakıp ” Bu adamın neye ihtiyacı var dediniz mi? Neon ışıklar!” dediğiniz oldu mu? Üzgünüz çünkü biz öyle düşünmedik. Spidey adeta bir Tron filminin ekranından fırlamış gibi duruyor.


Hindistan Kostümü

Kostüme rağmen Spider-Man: India’nın arkasındaki hikaye oldukça havalı. Efsanevi Hintli yönetmen Satyajit Ray, yıllardır Spidey’in Hint versiyonunu yayınlamaya çalışıyordu ve 2004 yılında, Peter Parker’ın hikayesinin tamamen Hintli bir versiyonu yayınlandı.

Bu masalda genç bir gence (Pavitr Prabhakar), eski bir yogi tarafından örümceğin güçleri verilir. Amcasının ölümünden sonra Prabhakar güçlerini kötülükle savaşmak için kullanmaya yemin eder. Bu hikayedeki ana kötü adam, iblisleri dünyamıza getirmek için bir muska kullanan milyarder Nalin Oberoi’dir.

Hikaye harika ama değişik ayaklı, harem pantolonlu ve peştamallı Örümcek Adam? Peki ya açıkta kalan elleri? Hayır, teşekkürler.. Parmak izlerinizin her şeye bulaşmasına izin veren kostüm, gizli kimliğin amacını ortadan kaldırıyor…


Cyborg Kostümü

Bu kostüm Parker’ın sırtından bir lazer topu atabilir, sol kolunu dev bir pençeye dönüştürebilir, sağ kolundan bir silah çıkarabilir ve sibernetik bir göze sahip olabilir. Kulağa güzel geliyor fakat Cyborg Spider-Man’in görünümü normal kostümden çok daha absürt duruyordu. Tasarımını böylesine felaket yapan şey, sanki Transformers filmindeymiş gibi vücudundan dışarı fırlayan aşırı yoğun siber parçalar.


Supaydaman Kostümü (Japon Örümcek Adam)

Belki de bunu seçmek haksızlık olur. Seri Japonya’da oldukça popülerdi ve Power Rangers serisinin önünü açmaya yardımcı oldu. Marvel ile yapılan bir anlaşmada Toei Company, 70’lerin sonlarında bir Örümcek Adam şovu yapma hakkını elde etti. Ancak, kaynak materyalden çok saptı. Bu bir Örümcek Adam kostümü tamam… tasarımına, renklerine ve ünlü karakterin kıyafetlerinin genel estetiğine sahip. Ama yine de korkunç görünüyor. Bu kostüm bir grup çocuk tarafından son anda mı bir araya getirildi? Gözler çok uzaklara bakıyor ve karakterin ağzını ve burnunu kostümün içinden mükemmel bir şekilde görmek mümkün..


Bugün tarihin en kötü Spider-Man kostümlerini bir araya getirdik. Sizce en kötü kostüm hangisi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.