Şirinler, aslında Peyo olarak da bilinen Belçikalı sanatçı Pierre Culliford tarafından yaratılan bir çizgi roman dizisiydi. O zamandan beri karakterlere dayanan birden fazla film ve dizi oldu. En sonuncusu 2021’de yayınlanan Şirinler adlı bir animasyon dizisiydi.

Yapımcılığı Sony Pictures tarafından yapılan 2017 filmi Şirinler: Kayıp Köy, küçük mavi yaratıkların sinematik bir gezide en son ortaya çıktığı zamandı. Film eleştirmenlerden ve izleyicilerden karışık eleştiriler aldı ancak dünya çapında toplam 197.2 milyon dolar hasılat elde etmeyi başardı. Film kritik bir başarı elde etmesede rapor edilen 60 milyon dolarlık bütçesini fazlasıyla geçerek seriyi modern çağda el üstünde tuttu.

THR’ye göre Nickelodeon, Şirinler’i birden fazla yeni filmde ekrana geri getirmek için LAFIG Belgium ve IMPS ile birlikte çalışıyor. Serideki ilk film, Noel 2024’te vizyona girecek ve müzikal yapımı olacak. En çok South Park için bir yazar ve yapımcı olarak yaptığı çalışmalarla tanınan Pam Brady ise filmi yazmaya hazırlanıyor. Yeni filmin çekimlerine bu yıl başlanacak ve vizyon tarihi 20 Aralık 2024 olacak. Şu an itibariyle yeni filmi kimin yöneteceği konusunda henüz bir karar verilmiş değil.

Müzikal film öykü biçimde birbirine karışmış karakterlerin çeşitli şarkılar söylediği bir film türüdür. Şarkılar genelde senaryoyu ilerletmek ya da filmin karakterlerini geliştirmek için kullanılır.

Paramount Animation ve Nickelodeon Animation’ın animasyon başkanı Ramsey Naito, yeni animasyon müzikaliyle yeni ve farklı izleyiciler kazanmayı umuyor. Nickelodeon şirketi yayın kanallarına aile dostu serileri ekrana getirmesiyle ünlüdür. Şirinleri listelerine eklemek, ağa yeni izleyiciler ve hayranlar kazandırmaya yardımcı olacaktır.