MCU’ya yeni katılan oldukça yüksek potansiyellere sahip 10 yeni halka geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Bu halkalar Shang-Chi’nin babası Wenwu’ya sonsuz yaşam vermenin yanı sıra, ona imparatorlukları devirmeye varan üstün güçler verirdi.

Ancak Sonsuzluk Taşları ve Eldiven’in tanıtılma şekline göre sınırsız gücü var. Thanos, Avengers: Infinity War’da evrenin yarısını bir çırpıda yok etmek için bu taşları kullandı. What If…? dizisinde ise Ultron, Taşları sadece kendi gerçekliğini değil, keşfedebileceği her paralel zaman çizgisini de yok etmek için kullanır.

Her iki öğe de açıkça inanılmaz derecede güçlü, ancak hangisinin daha güçlü olduğunu belirlemeye gelirsek işin doğrusu Sonsuzluk Taşlarının galip gelmesi gerekiyor. On halka doğru ellerde muazzam bir potansiyele sahip olsa da hatta güçleri bazen hikayeye uyacak şekilde büyüyor gibi görünse de, Sonsuzluk Taşları hala üstün durumda. Sınırsız yetenekleri ve dizginlenemez potansiyelleri onları MCU’daki tartışmasız en güçlü nesneler olarak nitelendiriyor.

On Halka’nın güçlerini kısaca sıralarsak kullanıcının yaşlanmasını durdurmanın yanı sıra hem saldırı hem de savunma yeteneklerini içerir. Saldırı olarak, halkalar mermi olarak kullanılabilir ve koluna dönmeden önce kullanıcının düşmanlarına mermi gibi gidebilir. Kullanıcının enerji patlamaları ateşlemesine ve büyük bir güçle yumruk atmasına izin verir. Bu tür bir kuvvet aynı zamanda havada uzun mesafeler itilmeyi ve inişini yumuşatmayı sağlayabilir. Savunma amaçlı olarak halkalar, kullanıcının etrafında ok yaylımından keskin av tüfeği patlamalarına kadar her şeyi iten bir dokunulmazlık alanı oluşturmak için kullanılabilir. Filmin sonunda Shang-Chi On halkayı, Darkness’a fırlatır, burada onu içten patlatmadan önce cildine nüfuz eder gibi görünür. Bu son güç çok fazla denenmemiştir ancak potansiyel olarak çok daha ilerisine gidebileceğinin bir kanıtı olabilir.

Öte yandan MCU’daki Sonsuzluk Taşları ile kıyaslandığında arada önemli ölçüde fark oluşuyor. Kullanıcının evrenin herhangi bir yönünü istediği gibi değiştirmesine izin veren Sonsuzluk Taşlarının birleşik gücünü yenmek neredeyse imkansızdır. Buna Thanos’un Infinity War sonunda Avengers’ı zahmetsizce yenmesi örnek olarak gösterilebilir. Sonsuzluk Eldiveni’nin dikkate değer tek dezavantajı onu kullanmak için gereken güçtür. Thanos ve Ultron gibi inanılmaz derecede güçlü varlıklar tam gücünü kontrol etme yeteneğine sahipken, Eldiven Hulk’u sakatlar hatta Iron Man’i öldürür. Ancak bu önemli kritere rağmen hala Shang-Chi’nin On Halkasından çok daha güçlü.

Yinede Shang-Chi’nin bu öğesinin MCU’nun geleceği için önemi hafife alınmamalıdır. Nasıl ve ne zaman olduğu belirsiz olsa da Shang-Chi ve 10 Halka Efsanesi’nde çıkış yapan bu yüzükler, gerçek güçlerinin tam kapsamı hakkında daha fazla fikir verebilecek olan gelecekteki MCU yapımlarında kesinlikle geri dönecek.