Sinister Six ilk kez 1964’teki Amazing Spider-Man Annual #1’de göründü ve yıllar içinde birçok farklı biçime bürünürken, orijinal kötü grup Kraven the Hunter, Mysterio, Doctor Octopus, Vulture, Sandman ve Electro’yu içeriyordu. Bunun yanında Green Goblin gibi o zamandan beri çeşitli Spider-Man filmlerinde ortaya çıkan başka ünlü Sinister Six karakterleri de olmuştu.

Morbius fragmanının çıkışı MCU’nun Spider-Man detaylarıyla doluydu ve Spider-Man: Homecoming’de gözüken Michael Keaton bu filmde de yer alacaktı. Başlangıçta Keaton’ın rolünü revize edip etmeyeceği belli değildi, ancak Venom’un No Way Home’a ​​dahil edilmesi, MCU’nun Sony ile çoklu evren bağlantısını sergiledi ve bu sayede hayranların Adrian Toomes’un bir türevini oynadığını varsayması kolaylaştı. Pek çok kişi bu merak edilen soruların yanıtını almak için beklemek zorunda kalacaklarını düşündü, ancak yönetmen Espinosa, hayranların MCU’da gördüğü Adrian Toomes’u Morbius’ta izleyeceğini doğruladı.

CinemaBlend ile Twitter’da yayınlanan bir röportajda konuşan Espinosa, Morbius’un ayrıntılarını tartışmak için konuya dahil oldu. Yönetmen, Morbius’un takım arkadaşları aradığını ve zaten birinin yardımını aldığını doğruladı. Espinosa bunun kim olabileceği hakkında daha fazla ayrıntı vermedi, ancak bu evrende bulunan diğer Sinister Six karakterlerine bakıldığında büyük olasılıkla Adrian Toomes’un olacağı düşünülüyor.

Zaten bir Sinister Six filmi Sony’nin bünyesinde uzun süredir geliştiriliyordu ve sonunda gerçekten bir ilgi görüyor gibi görünüyor. Keaton’ın MCU Toomes’unun filme dahil edilmesi bu birleşik evren yönleri için bazı komplikasyonlara yol açsa da Sinister Six için ilk üyesini veriyor. Spider-Man çizgi romanlarının kapsamlı tarihi Sinister Six’in kurucu üyeleri olarak diğer hangi karakterlerin kullanılacağını tam olarak belirlemeyi zorlaştırıyor, ancak Sony zaten bazılarını tanıtmak için halihazırda çaba sarf etti. Venom, 2018’de tanıtıldı ve 2. filmi Let There Be Carnage’ın son jenerik sahnesinde Örümcek Adam’ı sevmemesiyle ön plana çıktı.

Artık Venom ve Morbius’un MCU filmleriyle sağlam bir bağlantısı olduğu için Sony’ye seçebileceği geniş bir tanıdık karakter yelpazesi verildi. Birçok kişi Sony’nin uzun zamandır beklenen Sinister Six filminin Amy Pascal’ın hala yapım aşamasında olduğuna dair verdiği söze rağmen suya düştüğünü düşünse de, Espinosa hayranlara yeni bir umut verdi. Hayranlar Sinister Six’i düşündüğünde akla ilk gelen isim Morbius olmayabilir, ancak onun beyaz perdedeki görünümü ekip için kilit rol olabilir.