Venom’un beyaz perdedeki ilk çıkışı hayranların beklediği gibi değildi insanlar Eddie Brock ve Venom’u tekrar görmek için on yıldan fazla beklemek zorunda kaldılar, bu da Sony’nin Spider-Man Evreni sayesinde mümkün oldu. Süper kahraman türü, Marvel Sinematik Evreni ve DC Genişletilmiş Evren gibi bağlantılı evrenler sayesinde son yıllarda eğlence endüstrisine hükmediyor ve bu tür, Sony’de Marvel Comics’ten başka bir film dalına bile yol açtı.

Sony’nin Spider-Man Evreni (önceden Sony Pictures Universe of Marvel Characters olarak biliniyordu) henüz ilk aşamalarında, şu ana kadar yalnızca bir film yayınladı. Venom’un beyaz perdeye dönüşü eleştirmenlerden değil, izleyicilerden geldi ve stüdyonun devam filmi Venom: Let There Be Carnage adlı bir devam filmine yeşil ışık yakmasına neden oldu.

Spider-Man 3’Ün Venom’u Kötüydü (Karakterin Geleceğine Zarar Verdi)

Sam Raimi’nin Spider-Man 3’ü Eddie Brock ve Venom’un beyaz perdedeki ilk çıkışını gördü, ancak en hafif tabirle dağınık bir filmdi. Spider-Man 3’te pek çok şey ters gitti, en büyük hatası muhtemelen çok fazla kötü adama sahip olmasıydı: Venom, Sandman ve Harry Osborn’un Green Goblin’i gibi. Film kötü adamların hikayelerini hızla karıştıran ve bir sahneden diğerine atladı. Ve bu yüzdem Venom karakteride arada kaynamış oldu.

Solo Filmin Gelmesi Neden Bu Kadar Uzun Sürdü?

Bir Venom filmi için planlar burada bitmedi. Sony, Sam Raimi’nin Spider-Man 4’ü ile ilerlememeye ve bunun yerine bu evreni The Amazing Spider-Man ile yeniden başlatmaya karar verdiğinde, bir Venom filmi için planlar yeniden ortaya çıktı. İlk solo filmin 2013’te çıkması planlanıyordu. Sony’nin Spider-Man 4 ve sonraki The Amazing Spider-Man planları çok karmaşıktı. Yıllar boyunca çeşitli yeniden yazmalar, iptaller, Sony’nin Spider-Man evreni için planlarında sürekli değişiklikler ve The Amazing Spider-Man filmlerinin başarısızlığı bunlara sebep oldu.

Veee Sonunda Yeni Venom

Sony/Marvel anlaşmasının Sony’nin Venom’u tekrar ele almasında ve ona solo bir filmde bir şans daha vermesinde payı vardı. Tom Holland’ın Spider-Man’i MCU’da ilk kez sahneye çıktığında Sony, Spider-Man ile bağlantısı olmayan ve kendi sürekliliği içinde geçen bağımsız bir Venom filmi planlarını duyurdu. Bu, stüdyonun karakter için önceki planlarından büyük bir farktı ve Venom’un başarısına katkıda bulunan birçok faktörden biriydi.

Eddie ve Ortakyaşamı, 2018’in Venom’unda beyaz perdeye muzaffer bir dönüş yaptı ve eleştirmenler tarafından pek iyi karşılanmasa da, hikayenin komedi tonlarını daha sıcak karşılayan izleyiciler tarafından çok beğenildi. Venom Sony’nin Örümcek Adam Evreni için başlangıç ​​noktasıydı. Seri Eddie ile Venom arasındaki dinamiği keşfetmeye devam edecek olan Venom: Let There Be Carnage ile daha da büyüyecek. Sony sonunda Venom’la nasıl başa çıkacağını öğrendi ve Hardy’nin hem Eddie hem de Venom olarak performansı (aynı zamanda ortakyaşamın sesinide seslendiriyor.) karakterin başarısında kilit rol oynadı, çünkü ikisinin farklı yaşam tarzlarını ve onları nasıl bir araya getireceğini güzel bir şekilde anlattı.