Gran Turismo, sürükleyici oynanışı ile tanınan temelde bir araba yarışı video oyunudur. Önceden bir Gran Turismo dizisinin yapım aşamasında olduğu söylentileri vardı, ancak bu söylentiler muhtemelen artık asılsız. Sony, Tom Holland’ın oynadığı ve Ruben Fleishcer’ın yönettiği 2022’nin Uncharted filmi de dahil olmak üzere daha önce video oyunlarına dayalı çok sayıda filmler üretmişti. Uncharted Sony için büyük bir başarıydı ve dünya çapında 400 milyon dolarlık hasılat elde etti.

Yeni edinilen bilgilere göre Sony ve Playstation’ın bir Gran Turismo filmi geliştirdiği söyleniyor. Filmle ilgili herhangi bir konu detayı açıklanmadı ancak Uncharted çok büyük bir gişe başarısı olduğundan, Sony’nin başka bir video oyunu filminin onlar için iyi performans göstereceği gerçeğine güveniyor olması muhtemel.

Gran Turismo oyununun karakter veya hikaye odaklı olmaktan çok sürüş deneyimine odaklandığı göz önüne alındığında bir film uyarlamasının nasıl türetileceğini görmek ilginç olacak. Sony, The Last of Us’ın dizisi ve Ghost of Tsushima’ya dayanan bir film de dahil olmak üzere diğer birçok PlayStation oyununu uyarlamak için kolları sıvamış durumda. Şimdilik edinilen bilgiler bu şekilde, ileride daha detaylı bilgiler edinmek için bizi takipte kalın.