Sony, 2018 yılında Örümcek Adam’ı animasyon dünyasında yeni boyutlara taşıdığından karakter için önemli bir yıl oldu. Tom Holland, MCU’nun Peter Parker’ı olarak canlı aksiyon filmlerinde rol almaya devam ederken Sony, Örümcek Ailesi’nin başka bir üyesine Miles Morales ile hayat verdi. Hayranların gözdesi olan kahraman sadece sinemadaki ilk çıkışını yapmakla kalmadı, aynı zamanda Marvel’ın Spider-Verse konseptini gerçeğe taşıdı.

Başlangıçta 7 Ekim 2022’de vizyona girmesi planlanan Spider-Man: Across the Spider-Verse kısa süre önce 2 Haziran 2023’e ertelendi. Ekstra süren sekiz aylık beklemeye rağmen, Spider-Verse yaratıcı ekibi bunun beklemeye değeceğini söyledi. Bu yılki CinemaCon’da Sony’nin sunumu merakla beklenen devam filmi hakkında bazı yeni heyecan verici ayrıntıları açıkladı. Spider-Man: Across the Spider-Verse’in yeni gerçekleri keşfedeceği zaten biliniyordu, ancak devam filmi resmi olarak altı farklı evrende geçecek. Ayrıca Spider-Verse 2’nin toplam 240 karaktere sahip olacağı da doğrulandı.

Merakla beklenen devam filmi ayrıca Marvel hayranları tarafından Spider-Woman olarak bilinen Jessica Draw’ı tanıtacak ve çizgi romanlardan sevilen başka bir kadın Spidey’e hayat verecek. Spider-Verse yapımcısı ve yazar Phil Lord’a göre Japonya’nın Spider-Man’i Takuya Yamashiro’nun da belli bir kapasitede görüneceği doğrulandı.

240 karakter ve toplam altı onaylanmış evren ile Spider-Verse yaratıcıları çeşitlilik ve yenilik konusunda geri adım atmıyor. 240 karakterin hepsinin büyük rollere sahip olmayacağını ve bunların çoğunun potansiyel olarak Spider-Man: Across the Spider-Verse’de ufak sahnelerde yer alacağını tahmin etmek en olası sonuç, ancak yine de sayılar oldukça fazla. Spider-Verse konseptinin sonsuz potansiyeli ile Sony Spider-Man özelliğinden gerçekten yararlanıyor, çünkü Spider-Man: Across the Spider-Verse ilk filmini potansiyel olarak geride bırakacak gibi görünüyor.


Güncelleme

Yeni gelen detaylarla beraber pek çok kişi bu filmde 240 Örümcek karakterinin potansiyel olarak ortaya çıkması ihtimalinden heyecan duysa da, bu yorumun filmin önemli karakterlerine atıfta bulunmadığı ortaya çıktı. Spider-Man: Across the Spider-Verse için geri dönen yazar ve yapımcılardan biri olan Christopher Miller, bildirilen karakter sayısının devam filmi için gerçekte ne anlama geldiğini netleştirmek için Twitter’a gitti. Animatörlerin yaratması için 240 “benzersiz” karakter olacak olsa da Miller, bunların çoğunluğunun “küçük” oyuncular olacağını doğruladı ve şunları söyledi :

“Açıklığa kavuşturmak gerekirse evren gezintisinin ortasında tasarlanması ve modellenmesi gereken 240 benzersiz karakter var, ancak bunlar çoğunlukla küçük veya arka plan karakterleri. Ölçek büyük, ancak hikaye kişisel ve Miles’in ailesini merkez alıyor. Gwen ve bir avuç diğer karakterler.”

Miller’ın açıklamasına rağmen, Spider-Man: Across the Spider-Verse hikaye ve konsept açısından orijinal filmden daha üst potansiyele sahip gibi gözüküyor. Ayrıca Spider-Verse devam filmi altı farklı evrende geçecek olsa da her gerçekliğin kendi benzersiz animasyon stiline sahip olduğu da doğrulandı.