Spider-Man: No Way Home, Spider-Man’in karakter duruşuna büyük değişiklikler getirdi ve Spider-Man 4, Marvel Sinematik Evreni’nin karakterde yaptığı en kötü değişikliği sonunda düzeltecek.

Marvel Comics’in en popüler ve sevilen karakterlerinden biri olan Spider-Man, seyircinin MCU’ya katılmasını heyecanla görmek istediği karakterlerden biriydi ve uzun bir bekleyişin ardından Sony ile Marvel arasındaki anlaşma sonunda mümkün oldu. Böylece ilk çıkışını Kaptan Amerika: İç Savaş’ta yaptı ve burada Tony Stark tarafından gerçekleşen savaşın kendi tarafına katılması için göreve alındı.

Spider-Man: No Way Home, Doctor Strange’in dünyaya Peter Parker’ı unutturan, genç adamı yapayalnız bırakıp ona en yakınları olmadan yeni bir hayata başlamasına neden olan bir büyü yapmasıyla sona erdi. Bu, MCU’nun karakterde yaptığı en büyük değişikliği sonunda düzeltecek türden bir sondu. Büyü, en başından beri olması gerektiği gibi sokak seviyesinde bir kahraman olmasına artık izin veriyor.

Sokak Seviyesindeki Bir Kahraman Olması Ne Anlama Geliyor?

Marvel Studios’un San Diego Comic-Con 2022’deki duyuruları sırasında Kevin Feige, 4. ve 5. Aşamaların tamamını ve 6. Aşamanın beraberinde üç filmi açıkladı, ancak MCU’nun planlarında eksik olan en büyük isimlerden biri Örümcek Adam’dı. Karakter yeniden başlatıldığı için hikayesine devam edecek yeni bir üçleme alıyor ve şimdilik Multiverse Saga’da yeri olmasa da hala bunun bir parçası olduğu doğrulandı.

MTV News’e konuşan Feige, MCU’nun şimdi farklı bölümlere ayrılmış birer dallara sahip olduğunu söyledi, bunlardan biri Spider-Man ve Daredevil’in dahil olduğu “sokak seviyesi” kahraman grubuydu. Bu söylem Spider-Man hayranları için harika bir haber çünkü MCU hikayesinin bu bölümü atlayıp doğrudan Spider-Man’i bir Avenger yapmaya başlaması karakterin sokak seviyesinde bir kahraman olarak kökenine terslik getiriyordu.

Spider-Man karakteri Civil War’da Team Iron Man’e katılarak hemen büyük bir eyleme girişti ve daha sonra Homecoming, Far From Home’da büyük tehditler aldı, Thanos’u yenmek için Infinity War ve Endgame’de Avengers’a katılmasından bahsetmiyoruz bile. Marvel Sinematik Evreni Spider-Man’i Stark’a bağımlı hale getirdi ve uzun süre onun gölgesinde yaşamasını sağladı. Neyse ki izleyiciler sonunda karakteri başından beri olması gereken sokak seviyesindeki kahraman olarak görecek ve bu da sonunda onun kendisi olmasına izin verecek.